Skocz do zawartości
Forum

Depresja wieku 17 lat


Rekomendowane odpowiedzi

Znowu przestałam chodzić do szkoły,to przez depresje...Najprostsze czynności stały się najtrudniejszymi. Uczenie się,sprzątanie,i dbanie o siebie..Kiedyś co chwile robiłam pranie i dbałam o siebie.Mam 17 lat dopiero.Rozmawiałam z pedagogiem szkolnym na temat mojej sytuacji rodzinnej(jest straszna ciągłe poniżane i wykańczanie psychiczne) brak warunków w domu na naukę zero kontaktu z bliską osobą.Doradziła mi,że muszę poprawić oceny ,a potem będziemy działać....Jestem zagubiona,ale nie to JA JESTEM NAJGORSZA,bo nie chodzę do szkoły.ZAWALIŁAM semestr mam 9 zagrożeń i nie dam rady tego poprawić. Przestałam racjonalnie myśleć.Czuje,że coś umiera we mnie.Wcześniej uczyłam się dobrze,chociaż miałam już wcześniej objawy tego,ale jak myślałam o średniej szkole to próbowałam jakoś się podciągnąć.Wszystko jest mi obojętne...czy zdam czy nie zdam,czy kiedyś będzie ze mnie człowiek,życie stało mi się obojętne,a ja żyje jak jeden wielki pasożyt.W podstawówce płakałam jak miałam 3 ze sprawdzianu,w gimnazjum jak miałam 1 zagrożenie z matematyki,a teraz jest mi to obojętne z 9 zagrożeń i nagannej od wicedyrektorki.PROSZĘ doradźcie mi czy jest możliwość zaliczenia semestru i usprawiedliwienia semestru przez moją chorobę?Dzisiaj idę do lekarza,możliwe że mnie skieruje do psychologa czy psychiatry,NIE WIEM z resztą.Wiem,że musi mi ktoś na pewno pomóc,bo ja chcę walczyć,ale jeżeli nikt mi nie pomoże to sama rady nie dam.Ciągle myślę o złych rzeczach,a jak bym się nie urodziła to świat by był lepszy,że powinnam wpaść pod samochód,próbowałam coś z tabletkami nasennymi,ale to były skutki uboczne,typu wymioty,chciałam spaść ze schodów,ale nie odważyłam się....Chcę tylko pomocy,wyjście z tej pułapki,żyć od nowa i w pełni entuzjazmu.Chcę się uczyć i mieć dobre oceny,bo wiem że jestem ambitna.Chwalona byłam przez nauczycieli zawsze,tylko teraz zapadłam w depresje...

Odnośnik do komentarza

Czesc rozumie cie doskonale co przechodzisz moj syn 1 gimnazjum tez ma depresje mam watek na jego temat chcesz to przeczytaj .Porozmawiaj z mama koniecznie z psychologiem a nawet lekarzem psychiatra nie obawiaj sie tych wizyt syn moj jest juz pod stala opieka psychiatry zaczol leczenie farmakologiczne,powoli wyciagamy go z tego wszystkiego zglosilam do poradni pedagogiczno wychowawczej zostalo mu przyznane nauczanie indywidualne powoli uczy sie w domu ,ma psychoterapie z psychologiem ,na poczatku nawet nie chcial slyszec na temat psychiatry psychologa ale teraz powolutku zaczyna podnosic sie z tego wszystkiego.Musisz koniecznie pojsc do psychologa a pedagog raczej nie duzo ci pomoze.

Odnośnik do komentarza

Myśle, że w tej chwili szkoła jest ważna nawet bardzo, ale ważniejsze jest Twoje zdrowie. Porozmawiaj z pedagogiem szkolnym i porozmawiajcie z nauczycielami aby dali Ci dodatkowe terminy poprawy ocen. To jest możliwe, nawet jak będzie jeden na semestr możesz poprawić drugi semestr. Znam takie przepadki. Także pedagog niech Cię wspiera jeśli chodzi o rozmowę z nauczycielami niech udzieli Ci wsparcia i wytłumaczy im, że faktycznie problem jest. Dodatkowo, warto zapisać się do psychologa i rozpocząć terapię oraz zastanów się nad wizytą w MOPRze, może będzie możliwość zamieszkania przez Ciebie w internacie szkolnym skoro warunki w domu są trudne i nie pozwalają Ci się uczyć albo u kogoś bliskiego zanim nie osiągniesz pełnoletnosci. Nie załamuj się i nie poddawaj. Z każdej sytuyacji jest wyjście, musisz tylko wierzyć w siebie i nie bać się pomocy innych. Walcz o siebie i zobaczysz, że się uda.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zagubiona pytasz czy istnieje możliwość, aby usprawiedliwić nieobecności ze względu na Twoją chorobę. Myślę, że tak. Powinnaś się postarać o diagnozę psychologa albo psychiatry i wtedy z taką diagnozą porozmawiać z pedagogiem albo dyrekcją szkoły.
Co do zagrożeń - jest szansa, że nauczyciele dadzą Ci dodatkowe terminy poprawek. A kiedy podejmiesz leczenie, wróci motywacja do nauki i na pewno uda Ci się wszystko zaliczyć. Nie bój się tylko prosić o pomoc i walcz o siebie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...