Skocz do zawartości
Forum

Jak sobie poradzić ze stresem i się nie załamywać?


Gość tesia1-77

Rekomendowane odpowiedzi

Co do samooceny to tak:
1. Zadbaj o siebie - fryzjer, makijaż, fajne ciuchy naprawdę potrafią sprawić cuda. Szczególnie jak ktoś to zauważy
2. Znajdź w sobie co dziennie jedną cechę która się tobie podoba.
3. wychodź do ludzi, idź do kina, kawiarni czy gdziekolwiek byle nie siedzieć samemu. Jak będziesz wśród ludzi to zauważysz, że taka najgorsza nie jesteś, że ludzie sie błaźnią, niektórzy są po prostu głupi i jakoś nikt z tego problemu nie robi:D
4. Przed punktem 3 warto poczytać jakaś książkę, obejrzeć film który jest na topie - to zawsze dodatkowe + w rozmowie

Co do pokonania stresu to tak:
1. Raz kozie śmierć, i nie ma spiny są drugie terminy. - Zastanów się co się stanie jeśli coś zawalisz, świat się z tego powodu nie zawali, po prostu będziesz musiała to przeżyć i pomyśleć jak to naprawić.
2. Jak masz stresujący dzień to jak przychodzisz do domu weź ciepłą kąpiel z pianą, wypij czekoladę lub kakao, obejrzyj jakiś swój ulubiony film lub serial.
3. Jak masz naprawdę zły dzień to mi pomaga granie w grę... Może to nie jest podejście edukacyjne ale strzelanie czy zabijanie potworków z gry bardzo koi nerwy..... Jeżeli gry komputerowe są Ci obce polecam włączenie głośno muzyki i krzyczenie, śpiewanie czy skakanie aż do utraty tchu - w ten sposób rozładujesz emocje i będzie ci lepiej.
4. Ja masz jakiś występ, czy przemówienie to wykorzystaj punkt pierwszy z jak podnieść samoocenę. do tego tuż przed występem postaraj się wyciszyć skupić na tym co masz zrobić. Gdy wyjdziesz już przed publike to skup się na jakimś szczególe i do niego mów. U mnie zazwyczaj jest to róg sali.
5. Po udanym bądź nieudanym wystąpieniu publicznym trzeba świętować lub opłakiwać porażkę. Tak czy siak zakupy zawsze pomagają:)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jeśli chodzi o poczucie własnej wartości, to wymaga to przede wszystkim zmiany myślenia. W każdej sytuacji, nawet przy niepowodzeniach staraj się znaleźć pozytywne strony.
Zmień także język, którym się posługujesz. Unikaj tak zwanych "dużych kwantyfikatorów" (zawsze, nigdy, każdy, żaden, nic, wszystko itp). Na przykład zamiast mówić (myśleć o sobie) "nigdy mi się nie udaje..." mów "tym razem mi nie wyszło", albo zamiast "jestem głupia" mów "w tej sytuacji nie zachowałam się zbyt mądrze".
Powinnaś również zmienić zachowanie wobec samej siebie – nie wbijaj się w poczucie winy, po prostu traktuj siebie tak, jak traktujesz najbliższą i najukochańszą osobę.
Więcej ćwiczeń na podniesienie samooceny znajdziesz pod poniższym linkiem:
Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Co do stresu, to wypróbuj ćwiczenia relaksacyjne - warty polecenia jest trening autogenny Schultza.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...