Skocz do zawartości
Forum

Wysoka prolaktyna a nadwaga


Gość zu...ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ogromny problem, a mianowicie od 1,5 roku nie moge zajsc w ciaze. Z mezem robilismy juz troche badan- on 2 razy badanie nasienia (1- 0% plemnikow o prawidlowej budowie, 2- 4% plemnikow o prawidlowej budowie), ja robilam badanie droznosci jajnikow (prawidlowe), badania hormonalne (tylko prolaktyna za wysoka w granicach 50-70), w zwiazku z ta prolaktyna rezonans glowy (bez zmian). Miesiaczkuje dosc bolesnie i dlugo (6-7 dni) ale regularnie. Miewam bol e okoloowulacyjne ale i tak nie bardzo wiem kiedy powinnismy wspolzyc w odniesieniu do nich. Powinnam rowniez dodac ze dosc duzo waze jak na swoj wzrost (85 kg/165 cm). Prosze mi powiedziec czy prolaktyna moze byc tak podwyzszona przez moja wage? Czy wyniki mojego meza sa wystarczajaco dobre? Oraz co jeszcze moge zrobic by zajsc w ciaze i nie zwariowac? Psychika tez odgrywa duza role wiem, ale jak mozna przestac o tym myslec skoro wszedzie widzi sie mlode mamy badz przeszle mamy? Z gory dziekuje ze odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Aktualnie obowiązujące rekomendacje WHO wskazują, że wartości referencyjne i progowe wystarczające dla poczęcia drogą naturalną i zapewniające skuteczność w metodach wspomaganego rozrodu są stosunkowo niskie i wynoszą 4% plemników o prawidłowej morfologii.
A propos podwyższonej prolaktyny to taki stan może mieć wiele przyczyn, w tym może być to wynik stresu, PCOS, niedoczynności tarczycy, schorzeń wątroby, stosowanych leków i wielu innych. Po pierwsze warto powtórzyć badanie i prawidłowo je przeprowadzić. Proszę bowiem pamiętać, że badanie prolaktyny powinno się odbyć na czczo, najlepiej między godziną 8 a 12, po dobrze przespanej nocy. W dniu poprzedzającym badanie niedozwolony jest także duży wysiłek, nie wolno jeść obfitej kolacji ani współżyć.
Proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem, najlepiej specjalistą, który zajmuje się problemem niepłodności, który kompleksowo zajmie się Panią i Pani mężem. Prawidłowo przeprowadzona diagnostyka umożliwi ustalenie przyczyny niepłodności i ewentualnie wdrożenie celowanego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...