Skocz do zawartości
Forum

Unikam sam siebie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu nie potrafię się okreslić co się ze mną dzieje. A dokładniej mam uczucie jak bym stał obok siebie. Od jakichś 3 lat totalnie unikam jakich kolwiek spotkań ze znajomymymi, gdyby nie to że muszę pracować najchętniej siedział bym w domu (sam) w towarzystwie innych osób czuję się niezręcznie i wydaje mi się że jestem jak to się mówi 5 piątym kołem u wozu. Starałem już kilka razy się przełamać ale zazwyczaj kończyło się to tylko jeszcze większą samokrytyką i izolacją na dłuższy czas ponieważ sądziłem że robie coś nie tak, albo powiedziałem coś nie tak. Zdażyło już mi się kilka razy że załatwiałem sobie zwolnienie lekarskie tylko po to żeby siedzieć w domu i unikać całego otoczenia. Najlepiej czuje się sam, ale zaczyna mi to już dokuczać czuję że coś jest nie tak, że robię coś nie tak. Chcem wrócić do normalnego życia ale nie wiem jak się do tego zabrać brak pomysłów brak perspektyw

Odnośnik do komentarza

Mam podobnie, a raczej miałam, juz jest tak bardzo rzadko. Ciagle miałam wrażenie, że przeszkadzam ludziom, gdy dzwoniłam do kogos na wstepie przepraszałam, ze dzwonie, ciągle tylko przepraszałam (jakby za to, ze jestem? ze zakłóciłam czyjś spokój, że musieli na mnie spojrzeć), nie umiałam poprosic o pomoc kogokolwiek w jakiejkolwiek sprawie. Ale wiesz, co? Zaczęłam uczęszczać na terapię motywacyjną. Najpierw idziesz do ośrodka wsparcia psychicznego w Twoim mieście, pierwsze co idziesz na dyżur "z buta" danego dnia. Dyżur ma zawsze którys z terapeutów, potem on skieruje Cie, zapisze do wybranego przez niego terapeuty, do którego będziesz umawiany na spotkania indywidualne i grupową terapię równiez. To pomaga! Czuję sie o niebo lepiej, odnajduję siebie, czuję, że moja samoocena wzrasta, czuję, że jestem coś warta! I jeszcze coś, nie jesteś sam, jest więcej ludzi z obniżoną samooceną. Gdybyś chodził na terapię grupową dodatkowo na pewno spotkałbyś takie osoby i kto wie, wśród nich możesz odnaleźć przyjaciół. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...