Skocz do zawartości
Forum

Miesiączka 2 razy w roku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mój problem: mam okres dwa razy w roku. Od 3 dni mam okres z tym, że to tylko gęste, ciemno brązowe plamy. Biegałam już do lekarzy kilka lat temu. Miałam przeprowadzonych tysiąc badań takich na hormony, badania USG, itp - wszystkie z idealnymi wynikami - jestem super zdrowa. Nie umiem sobie poradzić już z tym problemem. Mam wrażenie, że nikt nie może mi pomóc. A ja mam 23, prawie 24 lata. Mam ukochanego mężczyznę, chcę mieć dzieci... Czy ktoś odważy się pomóc mi?!

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisany przez Panią objaw może mieć wiele przyczyn, w tym może wynikać z:
- zespołu policystycznych jajników (PCOS),
- chorób tarczycy,
- schorzeń przysadki, w tym prolactinoma,
- stosowania sterydów,
- stosowania restrykcyjnych diet i wielu innych.
Zdecydowanie wskazana jest zatem dokładna diagnostyka przeprowadzona pod okiem specjalisty ginekologa lub endokrynologa. Pomimo faktu, że miała Pani kiedyś wykonane liczne badania laboratoryjne, koniecznie należy je powtórzyć. Nie ma bowiem takiej możliwości, by miała Pani tak rzadkie miesiączki bez konkretnej przyczyny. Dokładnie przeprowadzona diagnostyka pomoże postawić prawidłową diagnozę i ewentualnie wdrożyć właściwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza

dobra dieta dużo ruchu ,długie spacery, raz na kilka mies. detoks 1 tydzień, poza tym warto pamietać ,ze Dawcą życia jest Bog i rozmowa szczera ze samym sobą może wiele wyjaśnić...pozdrawiam Duzo Dobra w Nowym Roku.. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...