Skocz do zawartości
Forum

Niewidoczna ciąża


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dowiedziałam się wczoraj o tym że jestem w 7 miesiącu ciąży mój szok był na tyle wielki że były to tylko badania kontrolne. Miałam okres co prawda taki 2 dniowy i jeden dzień takiego jakby plamienia choć i okres nie był bardzo obfity w dniach kiedy miały być dni płodne miałam śluz temu odpowiadający przed okresem był taki trochę mętny i było go mało. Robiłam sobie testy ciążowe ale to już na pewno było koło 3 miesiąca potem koło 5 i wychodziły negatywne. Moje piersi też nie zmieniły się i nie są obolałe. Teraz już kiedy wiem widzę lekko wydęty brzuch i zastanawiam się jak to możliwe żeby wszystko zawiodło natura, testy i instynkt. Proszę o odpowiedź czy były już takie przypadki szczególnie ten okres w dniach kiedy miał być i ten śluz występujący po nim. Nie daje mi to spokoju!

Odnośnik do komentarza

Witam czy możliwe są okresy a raczej w fachowym języku plamienia w ciąży były one 2 dniowe potem jeden dzień niewielkie plamki występowały w dniach spodziewanej miesiączki potem był śluz wyglądający jak płodny i znowu przed krwawieniem taki mętny ale malutko. Czy możliwe że testy które robiłam wyszły negatywne mimo dość dużej ciąży ok. 3 miesiąca potem koło 4 i 5 wczoraj lekarz na badaniu kontrolnym do pracy potwierdził że jestem ciążę i to jeszcze 7 miesiąc. Dodam że wygląd piersi mi wogóle się nie zmienił a brzuch dopiero teraz widzę lekki uwypuklenie. Czy to możliwe żeby tyle rzeczy na raz zawiodło natura,testy, instynkt?

Odnośnik do komentarza

tak wszystko jest w porządku, ale mi nie daje spokoju to czemu testy wychodziły negatywnie to było bardzo mylące robione były koło 3,4 i 5 miesiąca i nic nawet śladu drugiej kreski. Jak to logicznie wytłumaczyć, że było krwawienie i po tygodniu śluz mający wszystkie cechy płodnego jak to jest możliwe żeby natura była tak przewrotna? Nawet nie byłam w stanie zapytać o to lekarza byłam w takim szoku, że nawet nie zdajecie sobie sprawy zamilkłam na kilka godzin.

Odnośnik do komentarza

Witam Sylwia:)

To plamienie, mogło być tzw. plamieniem implantacyjnym. Nie było to więc zwyczajnym krwawieniem menstruacyjnym.
Może wykonała Pani nieprawidłowo test lub/i po prostu wynik wyszedł fałszywie ujemny, co czasami się zdarza.
Ból piersi, to niecharakterystyczny oraz niepewny objaw ciąży, więc w gruncie rzeczy jest nieistotny dla rozpoznania.
Teraz trzeba się cieszyć:) Trzymam kciuki, żeby urodziła Pani zdrowe dziecko:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Lek. Piotr Raganowski
Witam Sylwia:)

To plamienie, mogło być tzw. plamieniem implantacyjnym. Nie było to więc zwyczajnym krwawieniem menstruacyjnym.
Może wykonała Pani nieprawidłowo test lub/i po prostu wynik wyszedł fałszywie ujemny, co czasami się zdarza.
Ból piersi, to niecharakterystyczny oraz niepewny objaw ciąży, więc w gruncie rzeczy jest nieistotny dla rozpoznania.
Teraz trzeba się cieszyć:) Trzymam kciuki, żeby urodziła Pani zdrowe dziecko:)

Pozdrawiam Piotr


Panie Doktorze a co z tym śluzem który miałam dokładnie wtedy kiedy wypadały dni płodne był to śluz z cechami charakterystycznymi dla śluzu płodnego potem znowu przed krwawieniami był mętny ale chyba nie zawsze występował. Testy robiłam trzy zgodnie z instrukcją około 3, 4 i 5 miesiąca z tego co pamiętam. Lekarz mi powiedział, że mogę mieć niski poziom Hcg. Teraz podobnież mam 47,0000mIU/ml odpowiednie do wieku ciąży a test nadal pokazuje 1 kreskę. Jak to wytłumaczyć panie doktorze nie mogę wyjść z tego szoku ale od 3 dni już rozpoznaje wyraźne ruchy dziecka. Czy piersi mogą nie zmienić rozmiaru i czy to normalne prawie wogóle nie przybrać na wadze i mieć taki leciutko wydęty brzuch jak po przejedzeniu? Bardzo proszę o odpowiedź bo zwariuje a do lekarza mam jechać dopiero za tydzień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...