Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a pierwsza wizyta u ginekologa


Gość dziewica01

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziewica01

jestem dziewicą i chciałam iśc do ginekologa, bo chce zacząć współżyć i kilka moich pytań, czy lekarz od razu na pierwszej wizycie przepisze mi tabletki, wiem że to jest ponad 90% zabezpieczenie, a czy stosując dodatkowo prezerwatywy jest to pewnośc bliska 99,9%, jakie mogą być skutki uboczne stosowania tabletek - mnóstwo osób mówi o tyciu, o przerwanych miesiączkach...

Odnośnik do komentarza
Gość dziewica01

a czy na pierwszej wziycie już dostane recepte czy będa jakieś badania które będa wymagały czasu i dopiero przy kolejnej wizycie mogę dostać
jak przygotować sie do takiej wizyty, chodzi mi czy mam się wydepilować do końca czy może zapuścić kilka cm włosków, jak lepiej?
jak zazwyczaj zażywa sie te tabletki tzreba je brać zawesze bez zwzględu czy współżyć będziemy co miesiąc, co dwa, czy co tydzień, bierze się je zawsze? możne je brać przed i po seksie czy trzeba brać codziennie? jak to zazwyczaj jest?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak jak napisano w wątku powyżej tabletki antykoncepcyjne mają 99,7% skuteczność - oczywiście przy założeniu, że są stosowane zgodnie z zaleceniami producenta. Receptę na takie tabletki teoretycznie możesz dostać już na pierwszej wizycie u lekarza ginekologa. Są jednak sytuacje, kiedy wskazane jest wykonanie badań dodatkowych - wszystko zależy od Twojego wieku, stanu zdrowia, obciążeń w wywiadzie, itd. Standardowo tabletki takie przyjmuje się codziennie (niezależnie od tego jak często się współżyje), o tej samej porze przez 21 dni, po których robi się 7 dniową przerwę, podczas której pojawia się krwawienie.
A propos objawów niepożądanych to polecam lekturę artykułu: Skutki uboczne tabletek antykoncepcyjnych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...