Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem i jedzeniem u niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem mamą 4-miesięcznego MIŁOSZA. Od 3 tygodni mały ma problem z jedzeniem i ze spaniem w nocy, dodam ,że jest karmiony mlekiem modyfikowanym. Noc jest tragiczna. Kładziemy go około 20.00 jego zasypianie wygląda tak,że strasznie płacze i przekręca się na brzuch rzuca w łóżeczku aż w końcu przesuwa się tak ,że wali głową w szczebelki wiec któreś z nas idzie do niego odwraca, ale on wciaż płacze (nie ma smoczka) i dajemy mu wodę do picia . wypija ze 2 łyki i zasypia. około 23 budzi się na jedzenie zjada 150ml , a następnie w okolicy 2.00 kolejna pobudka na jedzenie gdzie zjada 30ml. i zasypia i tu się zaczyna budzić z płaczem i tak do rana co 30-40 minut zjada troszkę i zasypia- jak dajemy mu wodę to krzyczy. Wcześniej nie było takich problemów budził się na karmienie zjadał butlę i spał. W dzień też jest niespokojny, krzyczy marudzi je na raty, wyrywa się podczas karmienia mimo,że to jego pora, ulewa nawet po małych porcjach, idzie na drzemki 15minutowe. tez z płaczem i przy butli z wodą po czym budzi się z rykiem.Byłam u pediatry ale ona nie widzi nic dziwnego w jego zachowaniu, stwierdziła,że to może refluks ale ,że mu przejdzie(o kolkach tez tak mówiła
), zrobiliśmy badanie moczu ale jest ok -ten model tak ma bo jest żywszym dzieckiem. To moje 3 dziecko i żadne nie miało takich problemów. 2 starszych dzieci miało alergie na białko mleka krowiego, mąż jest alergikiem chyba na wszystko , ale wspominając pani doktor o alergii w rodzinie zupełnie to bagatelizuje bo dla niej wysypka jest chyba jedynym argumentem do testów, a i dodała że gdyby to była alergia to by ujawniła się wcześniej,
chociaż u starszego dziecka stwierdzono alergię w wieku 7 miesięcy i też nie miał wysypki, teraz ma 8 lat i jest mega alergikiem na roztocza w 6 klasie. Proszę o radę co robić z małym i jak postępować w rozmowie z lekarzem bo brak mi juz sił . zdesperowana OBCA1

Odnośnik do komentarza

witam mam córeczkę ma skonczone 3 miesiące i nie chce mi spać.W dzień śpi tylko 30 min póżniej zasypia o 16 budzi się o 18 i nie chce spać. Zasypia tak 23 albo i póżniej już ze zmęczenia strasznie marudzi jak ją usypiam już nie wiem co mam robić jestem zmęczona tym usypianiem jej nie wiem jaka jest przyczyna może wie ktoś z was jak mi pomóc z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie:)

Rzeczywiście, dziecko może być rozdrażnione, ze względu na objawy alergii. Może mieć kolkę jelitową. Lub po prostu ma taki charakter:) Różne mogą być przyczyny. Trudno mi się wymądrzać, bo nie badałem osobiście Pani dziecka;)
Jaką mieszanką karmi Pani dziecko?? Ile dziennie dziecko zjada?? Czy dużo mu się ulewa??

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Je różnie nie ma zasady bo rzadko zjada całe 150ml, a przy tym kręci się wyrywa. Ulewa po każdym posiłku ale nie jest to duża ilość czasem zaraz po, a zdarza się,że po godzinie uleje mu się taka zważona serwatka. Wieczorem koło 20 przed snem dostaje 150ml, raczej zjada, później około 23 budzi sie z płaczem je 90ml no i od 2 w nocy zaczyna się płacz i jedzenie co 30-40 min po 30ml i tak je do 8. Woda na niego nie działa smoczek również.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...