Skocz do zawartości
Forum

Brak krwawienia z odstawienia a ciąża


Gość ce...ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem, ponieważ spóźnia mi się okres. Brałam od czerwca tabletki antykoncepcyjne Y**. Ostatnią tabletkę przyjęłam 23 sierpnia. Po tej dacie nie nastąpiło krwawienie z odstawienia. Współżyłam z partnerem w tym czasie, ale zawsze dodatkowo zabezpieczaliśmy sie prezerwatywą. Po ok. 2 tygodniah od spodziewanego krwawienia zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł ujemny. 14 września doszło do stosunku, ale także zastosowaliśmy zabezpieczenie - prezerwatywę, jednak do tej pory nie dostałam miesiączki. Wykonałam 2 testy ciązowe - pierwszy tydzień po stosunku a drugi dwa tygodnie po stosunku. Oba testy wyszły ujemne. Dodam, że nie mam żadnych typowych objawów ciąży - mdłości, wymioty, zwiększony apetyt. Bolą mnie jedynie piersi. Czy moge być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Z opisu wynika, że 23 sierpnia odstawiła Pani antykoncepcje hormonalną. Po pierwsze powinna Pani zatem wiedzieć, że u niektórych kobiet, ze względu na zmiany hormonalne, miesiączka po odstawieniu tabletek nie pojawia się nawet przez pierwsze 2-3 miesiące. Brak jednego krwawienia z odstawienia podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej również z reguły jest dopuszczalny. Mimo wszystko sugeruję jednak powtórne wykonanie testu ciążowego. Gdyby był negatywny, a miesiączka dalej się nie pojawi, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza
Gość alexandraxoo

Witam!
Ostatnio (w marcu) po pol rocznej przerwie zaczelam spowrotem zarzywac tabletki antykoncepcyjne.Jednak z nieprzyzwyczajenia zapomnialam wziac tabletki w 3 tygodniu a jedna po tej wzielam z ponad 12 godzinnym opoznieniem. W tych dniach kochalam sie z moim narzeczony i niestety na dodatek pekla nam prezerwatywa. To bylo bodajze wtorek sroda, a w czwartek mialam odstawienie, niestety pogubilam wszystkie odpisy poniewaz zle sie czulam po tabletkach a opakowania tabletek nie chciano wydac bez recepty. Na dodatek w przerwie z odstawienia dopiero w sobote dostalam krwawienia jednak bylo ono po odbytym stosunku brazowawe i trwalo tylko 30 minut (mam nadzerke wiec to moze od tego) teraz nie ma nic w ogole. Robilam dzisiaj test ciazowy jednak wyszedl negatywny ale wydaje mi sie ze mogl byc on zrobiony za szybko. Mam pytanie czy mozliwa jest ciaza ?

Odnośnik do komentarza
Gość gvzycyknc

Nie mam krwawienia z odstawienia i bardzo sie martwie. Ostatnio przyjmowalam flukonazol i antybiotyk obnizajacy skutecznosc tabletek. Mialam tez opryszczke plciowa. Mam bardzo stresujacy okres i przez ten tydzien schudlam 5 kg. Przy 18 tabletce z opakowania wymiotowalam, ale pozniej juz nie wspolzylam. Stosunek byl 3 dni wczesniej. Biore tabletki 24+4. 2 dni przed rozpoczciem przerwy krwawilam, ale to bylo tylko raz, pewnie przez antybiotyk. Czy moge byc w ciazy czy to te wszystkie czynniki wplynely na brak krwawienia?

Odnośnik do komentarza

Od roku przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, zawsze krwawienie z odstawienia występowało 3 lub 4 dnia przerwy,tabletki przyjmuje regularnie, nie wystąpiły także wymioty ani biegunka.W tym miesięcu 2 dnia przerwy uprawialam seks z moim chłopakiem, przy czym był to stosunek przerwany, następnego dnia nie dostałam krwawienia z odstawienia, dzisiaj 4 dnia z odstawienia na razie również nie dostałam krwawienia. Czy jest możliwe ze zaszłam w ciąże?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...