Skocz do zawartości
Forum

Działanie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża


Gość Lovee

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas drugiego dnia zazywania pierwszych tabletek antykoncepcyjnych i tym samych w drugim dniu miesiaczki podczas stosunku bez zabezpieczenia i wytrysku w "środku" mozna zajsc w ciaze? Bo slyszalam ze tabletki zaczynaja dzialac juz od pierwszej tabletki.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie:)

Oczywiście ochrona antykoncepcyjna, zaczyna się już od 1 blistra tabletek antykoncepcyjnych. Przeczytaj dokładnie ulotkę załączoną do tabletek. Zażywaj je zgodnie z zaleceniami w niej zawartymi. Na wypadek jakiś odchyleń, znajdziesz tam niezbędne informacje jak masz się zachować:)
Oczywiście żadna metoda nie da Ci 100% pewności, ale tabletki antykoncepcyjne są jedną z najskuteczniejszych form antykoncepcji.
Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, możecie dodatkowo zabezpieczać się prezerwatywą, przynajmniej przez ten pierwszy miesiąc. Chodzi bardziej o Twój komfort psychiczny, bo przecież seks ma dawać Ci przyjemność a nie jakieś lęki:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam, Niedługo zacznę pierwszy raz stosować tabletki antykoncepcyjne. Pani ginekolog przepisala mi tabletki qlaira niestety nie powiedziała od której tabletki będę zabezpieczona. A więc moje pytanie jest czy juz od 1 tabletki jestem zabezpieczona aby móc współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...