Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha po orgazmie


Gość sloneczko091

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Od kilku miesięcy boli mnie brzuch po orgazmie. Jest to taki ból jak przed lub podczas miesiączki, pojawia się niezależnie od fazy cyklu, czasem chwilę po orgazmie a czasem następnego dnia rano. Im silniejszy orgazm, tym silniejszy ból. Pojawia się zarówno po stosunku jak i po stymulacji palcami. Mam w miarę regularny cykl (ok 31 dniowy). Co może być przyczyną bólu, czy jest to niebezpieczne i jak można mu zaradzić?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisany przez Panią ból może mieć wiele przyczyn. Może być wynikiem schorzeń narządu rodnego (endometrioza, infekcje, mięśniaki, i inne), a może być też wynikiem nadwrażliwości osobniczej na skurcze macicy, które są wynikiem orgazmu. Wskazana jest zatem konsultacja specjalisty ginekologa, który zbierze wywiad, zbada Panią, oceni wyniki badań dodatkowych (USG dopochwowe), a na podstawie uzyskanych danych postawi diagnozę i ewentualnie wdroży właściwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Gość Eleila

Witam,
odczuwam silny ból jajników po orgazmie, szczególnie w okresie okołoowulacyjnym ale nie tylko. Czasem bol wybudza mnie w nocu po 3,4 razy. Brałam juz wszystkie leki jakie istnieja, robiłam usg, cytologie, badanie molekularne. Nikt nie wie co to jest. Bólom towarzyszy czasem uczucie nudności, często parcie na mocz i kał. Bol trwa w najgorszych przypadkach okolo 15 minut i przechodzi, ulge przynosi mi chodzenie. Zawsze pojawia się w nocy. Czy ktoś może ma podobnie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...