Skocz do zawartości
Forum

Obniżone RBC i podwyższony hematokryt u dziecka


Gość pa...ik

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry Wieczor!Moj synek ma 3lata,zrobilam mu badanie krwi i wyszlo:inne eo bazo mono%=15,9powinno byc maksymalnie14; RBC(erytocyty)=3,75powinno byc max5 ;HCT(hematokryt)=31,20powinno byc min32.Jeden z lekarzy powiedzial,ze to sa chrobaki.Cztery dni temu byl szczepiony na peuno koki,teraz rozchorowal sie na wirusowe zapalenie jamy ustnek.Wiem ze ma anemie i jest nie jadkiem,nie chce jesc zadnych owocow i warzyw.CZY mam go odrobaczyc?Jestem przerazona i niem mam pojecia co robic,jak mu pomoc.Badzo prosze o POMOC.DZIEKUJE paulina

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety podała Pani tylko wybrane parametry morfologiczne, co w zasadzie uniemożliwia postawienie prawidłowej diagnozy. Proszę bowiem pamiętać, że interpretacja morfologii to nie tylko ocena poszczególnych wartości, ale także ocena wielu zależności. Ogólnie mówiąc zarówno RBC jak i hematokryt są obniżone - być może związane jest to z anemią o której Pani wspomniała. A propos pasożytów to na ich obecność wskazywać może podwyższona wartość eozynofili. Ponieważ morfologia była wykonana analizatorem 3-diff to bezpośrednia ocena wartości eozynofili nie jest możliwa. Znajdują się one bowiem w grupie "inne", która zawiera także bazofile i monocyty. W celu dokładniejszej diagnostyki wskazane jest wykonanie morfologii analizatorem 5-diff.
O celowości wdrożenia terapii przeciwpasożytniczej proszę zaś porozmawiać z lekarzem pediatrą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...