Skocz do zawartości
Forum

Napady obżarstwa


Gość lul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 23 lata, 160cm, waze 44kg. Wiem, ze to dobra waga, nawet jedna z tych nizszych, jednak jest to glownie spowodowane drobna budowa ciala. Wygladam normalnie, tluszcz na udach, brzchu tez wystepuje. Moja waga w ostatnich 5 latach waha sie miedzy 42-45kg. Kazdy kilogram doskonale widac. Waga utrzymywana jest na tym poziomie glownie z powodu zdrowego trybu zycia. Moj problem jednak lezy gdzie indziej. Czesto zdarzaja mi sie dni objadania sie, kiedy to nie mam umiaru. Potrafie objesc sie do momentu kiedy brzuch mnie boli w takim stopniu ze nie moge sie ruszac. Glownie sa to slodycze, ale nie tylko. W wiekszosci przypadkach w ciagu kilku nastepnych dni, wracam do restrykcyjnego odzywania (zero slodyczy, male ale czeste porcje- warzywa owoce, jogurty, pelnoziarniste pieczywo, chuda szybka, twarog itp), aby potem przejsc na normalna juz diete (dodaje wtedy jakies drobne slodycze/ciasto/ciastka, alkohol). Ciagle tez mysle o jedzeniu, co najbardziej mnie martwi. Zapewne mam dosc skurczony zoladek, zatem musze pilnowac zeby jesc male porcje ale czesto. Rozplanowuje posilki juz dzien wczesniej, a smakolyki rozplanowuje na kilka dni do przodu. Kiedy mam pic alkohol, moja dieta tez wyglada inaczej. Podsumowujac, czy zdrowe jest ciagle myslenie o jedzeniu i spozywanych potrawach? Jak ograniczyc napady obzarstwa?

Odnośnik do komentarza

Twoja waga wcale nie jest dobra. Twoje BMI wynosi 17,2 co wskazuje na wychudzenie. Jednym z kryteriów pomagających rozpoznać anoreksję według Międzynarowej Klasyfikacji Chorób ( ICD-10) jest wskaźnik masy ciała BMI mniejszy niż 17,5.
Do tego Twoje restrykcyjna dieta oraz zaburzony obraz własnej sylwetki wskazują na to, że bardzo prawdopodobne jest to, że cierpisz na anoreksję. Napady żarłoczności są jednym z typowych objawów anoreksji typu bulimicznego.
Zachęcam Cię do zapoznania się z artykułem na temat anoreksji i rozpoczęciem leczenia pod okiem specjalisty

Odnośnik do komentarza
Gość agaaa17173

Ten temat dotyczy też mnie. 10 miesięcy temu przeszłam na dietę. Nigdy wcześniej nie udało mi się schudnąć, aż do tamtej pory. W ciągu 3 m-cy schudłam 20 kg, w sumie pozbyłam się 25 kg. Ćwiczyłam, jadłam 5 posiłków dziennie, i takie przyzwyczajenia wcieliłam w życie. Obecnie ważę 53 kg przy wzroście 165 cm. Dobrze się ze sobą czuję i jestem zadowolona z tego jak wyglądam. Nic nigdy nie było w stanie mnie skusić, nakłonić do zjedzenia czegoś bardzo kalorycznego, żadnych słodyczy. Jakieś 2 m-ce temu przestałam sama siebie poznawać. Jak tylko przechodzi mnie myśl o czymś słodkim to niezależnie od pory idę do sklepu i biorę kilka rzeczy na które mam ochotę nie patrząc na kalorie. Jem aż do silnego bólu brzucha, po czym mam wyrzuty sumienia. Przez kolejne dni znów jem małe porcje wg moich zasad i jestem zadowolona z siebie, ale po upływie tygodnia znów jest to samo. Utrata wagi kosztowała mnie wiele wysiłku i warto było, bo mam uznanie znajomych, rodziny, a nawet wrogów. Nie chce tego stracić, a naprawdę czasem te napady słodkości są silniejsze ode mnie :(

Odnośnik do komentarza

Od pewnego czasu mam taki problem ,ze objadam sie duzo za duzo zwlaszcza na noc , potem boli mnie brzuch i jest mi niedobrze a najchetniej bym zwymiotowala (jednak nigdy jeszcze nie zwymiotowalam po obzarstwie) w nocy nie moge spac bo boli brzuch a rano mnie mdli lecz gdy zjem sniadanie przechodzi. Potrafie zjesc na raz ponad 250g orzechow. Ogolnie to jestem szczupla jestem zadowolona ze swojej sylwetki mam 165 cm i 42kg to nawet duzo za malo wiec nie mam wyrzutow ze sie objadam problem w tym ze zle sie czuje fizycznie np. bol brzucha itd. Czasem nie moge sie opanowac. Jem zdrowo unikam fast foodow slodyczy pije tylko herbate bez cukru wode i czasem sama robie soki naprawde odzywiam sie zdrowo i jeszcze staram sie uptawiac sporty. Ale nie wiem jak zapanowac nad tym obzarstwem? Mam tez bardzo szybko przemiane materii to znaczy nie wiem czy mam ale na to wyglada ;)

Odnośnik do komentarza

brzuch Cie boli z prostego powodu - za mało jesz. Żołądek się pewnie obkurczył i stąd ból przy zjedzeniu większej ilości jedzenia. Nad napadami zapanujesz jak zaczniesz więcej jeść, podziel sobie posiłki na kilka mniejszch tak organizm nie bedzie musiał nadrabiać na noc

Odnośnik do komentarza

Witam w Pani wieku i z wagą jaką Pani podaje oraz przy tak napadowym objadaniu i ciągłym myśleniu o jedzeniu - diagnoza jest jedna - jest to bulimiczne objadani i wymuszanie wymiotów z poczucia winy, gdyż tak jak Pani sama pisze po pierwsze trzyma Pani rygor, natręctwem jest ciągłe myślenie o tym co mogę, a czego nie, jest Pani po prostu głodna, gdyż spożywając nieodpowiedni bilans składników odżywczych wygładza się Pani, a po za tym na pewno zjada pani potrawy, których pani za bardzo nie lubi ale tak trzeba - bo są zdrowe, a te które pani lubi zabiera sobie pani - bo pewnie myśli pani o nich - to nie zdrowe i przytyję bo tuczące .. i tu mamy problem gdyz zabierając sobie potrawy za którymi tęsknimy, w końcu narasta na nie ogromna chęć i pani je zjada w olbrzymich ilościach. Przypuszczam tez z tego co pani pisze ze doskonale wie pani co jeść i jak aby utrzymywać swoją wagę ale czy to jest dla pani dobra waga czy pani powinna dojść do należnej masy ciała żeby już się nie głodzić i odejść od obżarstwa - każde pani wymioty to powolne zabijanie serca ... bulimia zabija powoli ..apeluję by pani udała się do dietetyka z którym ustali pani bilans do utrzymywania prawidłowej wagi ciała...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...