Skocz do zawartości
Forum

Drgania w klatce piersiowej


Gość pacjent 22l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pacjent 22l

Dzień dobry,

Od długiego czasu zmagam się z uciążliwymi drganiami w klatce piersiowej. Są one bezbolesne jednak uciążliwe i według mnie pochodzą od serca. Czasami pojawiają się raz w tygodniu, czasami kilka razy dziennie w krótkich odstępach czasu. Przeszedłem konsultację z kardiologiem rok temu i stwierdzono jedynie prolaps zastawki mitralnej, według specjalisty niegroźny. Zauważyłem, że częściej odczuwam te skurcze po posiłku. Dodam, że nie towarzyszą im żadne inne odczucia, jedynie lekki strach przed następstwem. Często przy ich wystąpieniu mam potrzebę odkaszlnięcia. Prowadzę zdrowy, beznałogowy tryb życia. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość DOMINIK132

Mam niedomykalność zastawki aortalnej 2 stopnia i od kilkunastu dni zauważyłem też drgania ale nie tylko w klatce piersiowej ale także na brzuchu i na szyi w różnych miejscach. Jest to dziwne pulsujące uczucie i myślę, iż to tętnice które pulsują. Czasami pulsują równo z biciem serca a czasami dużo szybciej. Często po zjedzeniu posiłku, nie mam pojęcia dlaczego. Być może przepona naciska na tętnice. Myślę że jest to jakiś problem z układem krążenia. Pozdrawiam

Dominik

Odnośnik do komentarza
Gość kolega24l

Mam dokładnie to samo co Ty! Chodzę po lekarzach już pół roku i nikt nie wie co mi jest. To takie 1 sekundowe góra 2 sekundowe drgania jakby serca, takie "motylki" jakby zatrzepotały, czasem dzieje się tak kilka razy w ciągu godziny czasem zapominam o tym. Często się to dzieje jak się napije albo najem. Musze też odkaszlnąć, to pomaga. Może już Ci to zdjagnozowano? BO ja miałem holtera, EkG, usg i nic nie wykazało, a martwi mnie to.

Odnośnik do komentarza

~kolega24l
Mam dokładnie to samo co Ty! Chodzę po lekarzach już pół roku i nikt nie wie co mi jest. To takie 1 sekundowe góra 2 sekundowe drgania jakby serca, takie "motylki" jakby zatrzepotały, czasem dzieje się tak kilka razy w ciągu godziny czasem zapominam o tym. Często się to dzieje jak się napije albo najem. Musze też odkaszlnąć, to pomaga. Może już Ci to zdjagnozowano? BO ja miałem holtera, EkG, usg i nic nie wykazało, a martwi mnie to.

Witam!
Jeśli nasilenie dolegliwości występuje po posiłku to być może są spowodowane nieprawidłowościami w obrębie przewodu pokarmowego. Istnieje prawdopodobieństwo, że objawy występują na tle psychogennym. Konieczna jest dalsza diagnostyka.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź Panie doktorze, wreszcie ktoś się zainteresował. Co Pan ma na myśli pisząc dalsza diagnostyka? Jakie jeszcze badanie można wykonać? Dodam, że jestem osobą uprawiającą sport, konkretnie boks i najbardziej obawiałem się że mogą to być problemy z sercem, jednak skoro Holter, USG serca ani EKG nie wykazało nieprawidłowości, to chyba nie powinienem się martwić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...