Skocz do zawartości
Forum

Jak się odstresować?


Gość TyT

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem wygadaną, dość pewną siebie dziewczyną. Jednak są sytuacje, w których dopada mnie straszny stres. Zdarza mi się to wtedy gdy np muszę porozmawiać z kimś nieznajomym lub prawie nieznajomym przez telefon, przy występach publicznych, gdy jestem w nowym miejscu itp. Przez ten stres mam już problemy ze zdrowiem, niby nie jakieś poważne, ale są i lekarz kazał mi się nie stresować. Tylko jak to zrobić? Jeszcze w tym roku będę miała praktyki (studiuję)... może to głupie, ale do tej pory z uczelni w niedziele odbierał mnie mąż (studia zaoczne daleko od domu), a teraz będę musiała wracać autobusem i też się stresuję, bo nie znam zbyt dobrze tego miasta. Wiem, to dziecinne, ponieważ jestem dorosła, ale jednak jestem strasznym nerwusem. Najdziwniejsze jest to, że np w innych sytuacjach jestem bardzo pewna siebie, podobam się sobie i wizualnie i uważam, że całkiem niegłupia i fajna ze mnie kobietka, przy znajomych potrafię mówić o wszystkim, w ogóle to strasznie dużo mówię... nie wstydzę się rozmów o seksie, nie stresują mnie, uwielbiam żartować, nie krępuję się przy mężczyznach itp, ale jak przyjdzie co do czego, to zmieniam się nie do poznania...
Jak sobie z tym radzić? Może jakieś tabletki/herbatki uspokajające? Przez jakiś czas wręcz miałam nerwicę, płakałam właściwie przez głupoty, pojawiły się tiki nerwowe. Teraz jest już lepiej, ale nie do końca, ponieważ kończą się wakacje i niedługo zaczną się wyjazdy... no i zauważyłam, że delikatne tiki znowu powracają. Nie wiem co robić...

Odnośnik do komentarza

witaj,

każdy z Nas stresuje się w różny sposób i z różnych powodów, jednych stresuje rozmowa przez telefon a innych jazda w autobusie, myślę, że musisz nastawić się pozytywnie do nowych sytuacji, wiadomo każda nowa sytuacja niesie ze sobą stres i to dla każdego człowieka, także jest to normalne, myślę, że jak już przełamiesz swoje bariery, które są jedynie w Twojej psychice to będzie wszystko dobrze, zaplanuj sobie wcześniej podróż z uczelni do domu, tak byś się nie zgubiła, byś była pewna że dojedziesz do domu, jeśli chcesz możesz też wspomagać się tabletkami na uspokojenie ziołowymi z apteki, myślę, że będą pomocne na tiki nerwowe.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Myślę, że w Twoim przypadku pomocna będzie metoda wizualizacji. Na początku stwórz sobie hierarchię lęków (od sytuacji, które wywołują stosunkowo najmniejszy lęk, aż do tych, które Cię paraliżują). Następnie zrelaksuj się i wyobraź sobie pierwszą sytuację z listy. Taka wizualizacja musi być dosyć dokładna - wyobrażasz sobie, co w takiej sytuacji powiesz, jak się zachowasz, obmyślasz możliwe scenariusze. Musisz to powtarzać, dopóki lęk związany z tą sytuacją się nie zmniejszy. Potem postępujesz w ten sam sposób z dalszymi sytuacjami z listy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Stresowy 45

Jeden z najprostszych sposób które sam stosuje. W pracy czy przed snem biały szum lub cos podobnego jest dużo opcji do wyboru  Cos takiego jak tutaj. https://www.youtube.com/watch?v=Yq_Xk4QKicw&ab_channel=RelaXSpace

Odnośnik do komentarza
Gość Mikołaj

Witam Serdecznie

Cieszę się że mogę pomóc w tej sytuacji. Jedną z metod radzenia sobie ze stresem jest Muzykoterapia, uważam że godzinna sesja słuchania spokojnych dźwięków zmniejsza stres i poprawia ogólny stan zdrowia. Nauka udowodniła, że słuchanie relaksacyjnej muzyki poprawia jakość naszego snu, obniża ciśnienie krwi a przez co zmniejsza ryzyko chorób sercowo naczyniowych. Tutaj przykład   Muzyka Relaksacyjna - YouTube 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Grzesiek

Mi mega pomaga medytacja, pływanie i olejek CBD. Tylko trzeba uważać na podróby i średniej jakości produkty. Te olejki są fajne marki Hempking: https://bestcbd.pl/produkt/olej-cbd-5-natural-500mg-10ml-hempking/

A pływanie reguluje też ciśnienie - serio widzę różnicę, że ostatnio mniej mi kołata serce w pracy w sytuacjach stresowych. Z medytacją to wiadomo - najlepiej regularnie, narazie udaje mi się tak co drugi dzień ?

Odnośnik do komentarza

Mnie pomaga technika głębokiego oddechu. To tylko 5 minut, a pomaga się odstresować. Tutaj jest napisane, na czym to polega i są jeszcze inne rady, jak się zrelaksować: https://rozkminki.pl/jak-sie-odstresowac/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...