Skocz do zawartości
Forum

Termin zapłodnienia a tydzień ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
12.09.2012 dowiedziałam sie ze prawdopodobnie jestem w ciąży, zrobiłam test i wizyta u ginekologa to potwierdziła.
od ok 20-go sierpnia bolą mnie piersi.
13.09 byłam na usg, lekarz powiedział ze jest tylko pęcherzyk 3,4 mm bez zarodka i ciałka żółtego, prawdopodobnie 5 tydzień ciąży. Za 10-14 dni kolejne badanie zlecił.Tego samego dnia zrobiłam beta HCG wynosił 725 (wg normy laboratorium 5-6 tydz ale wg innych na stronach internetowych 4-5 tydzień). Miesiączki mam nieregularne-zazwyczaj 38 dni, ostatnio 2 miesiące. Ostatnia na poczatku lipca (ok. 8-go). Następne beta hcg zrobiłam w poniedziałek 17.09 i miałam 2552.
Czy jest możliwe okreslenie kiedy doszło do zapłodnienia?? Badanie usg niby wykazało 5 tydzień ale nie wiem na jakiej podstawie, i czy 5 tydzien ciąży czy 5 tydzien od zapłodnienia.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedź.
Dziś ponownie byłam na USG.
Opis:" GSD =15,6 mm co odpowiada ciązy 5 tyg. Widoczne echa zarodka. Zarodek żywy FHR 115/min. CRL=3,8 mm co odpowiada ciąży 5/6 tyg." Byłam na usg u innego lekarza. Ten powiedział ze to 5 tydzień licząc od dnia spodziewanej miesiączki. a 2 tyg temu już miał byc 5 tydzień wg usg. Beta HCg z 20.09.2012 wynosi 7133 co odpowiada 6-7 tydzień ciąży. Dodam ze mam powiększone piersi od prawie 3 tygodni. To kiedy w koncu to zapłodnienie mogło byc? kogo słuchać?

Odnośnik do komentarza

Witam mam pytanie jestem w 21 tyg ciąży ostatnia miesiaczke mialam 20.08 mam datę porodu z OM na 27 maja 2022 natomiast usg w 8 tygodniu ciąży pokazało mi 8 tydzień od OM a usg pokazało 6 tydzień 5dzień  w 11 tygodniu ciąży usg pokazało 11 tydzień 4 dzień czyli ciaze starsza ? Pomóżcie mi nie wiem w którym dniu doszło do zapłodnienia a mam problem 31.08 pierwszy stosunek a drugi stosunek 4 wrzesień jak uważacie z którego stosunku jest ciaza ?

 

 
Odnośnik do komentarza

A ja uważam, i taką opinię słyszałam od większości lekarzy, że monitory są dobre przy problemach z zajściem w ciążę, a jeśli dopiero zaczynamy, to lepiej nie zawracać sobie głowy takimi rzeczami, bo mogą niepotrzebnie wprowadzać jakieś napięcie, stres.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...