Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z bólami menstruacyjnymi?


Gość ig...39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 22 lata. Od jakichś 4 lat mam straszne bóle brzucha podczas okresu szczególnie w pierwszym lub drugim dniu krwawienia. Najgorsze jest to, że w ten dzień nie mogę nigdzie wyjść nawet z łóżka bo mdleję. :( Byłam u lekarza rodzinnego-przepisał mi nospe forte i ketonal. Po nospie szczerze mówiąc nie znika mi ból brzucha. Ketonal natomiast bardzo mi pomaga po kilku minutach ale bardzo psuje mi żołądek. Od niedawna biorę do tego osłonę ale chciałabym skończyć branie tego leku, ponieważ jest to silny lek i mimo tego iż pomaga na brzuch działa negatywnie na żołądek. Często w dzień okresu muszę załatwić coś ważnego lub mam pilny egzamin ponieważ jestem studentką i boję się wyjść bo mdleję. Muszę wtedy jakoś sobie radzić lub biorę ketonal a po załatwieniu wszystkiego wracam jak najszybciej do domu położyć się. Błagam pomóżcie! co brać na tak silny ból brzucha żeby żyć w spokoju. Nie pomaga mi Nospa, Ibuprom, Paracetamol ani Apap.

Odnośnik do komentarza
Gość monika199014

powinnaś iść do ginekologa i powiedzieć mu o tym, miałam podobnie i dawał mi tabletki (jakieś hormony) to były tabletki antykoncepcyjne które normowały problemy z miesiączką ale ominęło mnie to gdy zaszłam w ciążę, ginekolog ci pomoże bo ketonal ci nic nie da wręcz przeciwnie!

Odnośnik do komentarza

Witam mam 22 lata, w ostatnich dniach kochałam się z moim chłopakiem było to dwa dni przed miesiączka. Teraz jestem w trakcie miesiączki i mam straszne bóle brzucha, bolą mnie plecy i czasami zbiera mi sie na wymioty.
Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakaś "standardowa" przyczyna takiego zachowania organizmu jak nigdy wcześniej tak mnie nie bolało.

Odnośnik do komentarza

koraa musisz isc jak najszybciej do ginekologa. Ja miałam kiedys podobny problem, w pierwszy i w drugi dzien okresu bylam nie do zycia. Okropne bóle brzucha, wymioty, biegunka ale dopiero jak zaczely mi rece dretwiec i karetka zostalam zabrana do szpitala zrozumialam ze nie mozna tym zwlekac. Po dwoch dniach badan wrocilam do domu, wszystko niby bylo wporzadku. Poszlam do ginekologa, ktory przepisal mi tabletki anty Novinette, ktore bardzo zlagodzily bol podczas okresu. Teraz biore Syndi 35 sa o wiele tansze ale rowniez nie mam tak strasznego pierwszego i drugiego dnia miesiaczki. Tak wiec idz jak najszybciej do gina, opowiedz mu o problemie napewno cos poradzi wkoncu od tego sa lekarze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

~Mariolla
Witam mam 22 lata, w ostatnich dniach kochałam się z moim chłopakiem było to dwa dni przed miesiączka. Teraz jestem w trakcie miesiączki i mam straszne bóle brzucha, bolą mnie plecy i czasami zbiera mi sie na wymioty.
Chciałabym się dowiedzieć czy jest jakaś "standardowa" przyczyna takiego zachowania organizmu jak nigdy wcześniej tak mnie nie bolało.

Witam!
Bóle brzucha czy wymioty podczas miesiączki najczęściej są związane z zaburzeniami hormonalnymi. Dolegliwości mogą również wskazywać na stany chorobowe takie jak przewlekłe lub ostre zapalenie, czy endometrioza. W przypadku niezabezpieczonego stosunku istnieje również prawdopodobieństwo ciąży. Jeśli dolegliwości pojawią się podczas następnej miesiączki to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza
Gość Smerfetkaa

Moim problemem od dwunastu lat są bardzo bolesne i obfite miesiączki z ciemnoczerwonymi kawałkami ,,czegoś" wielkości paznokcia. Moje okresy nie pozwalają mi normalnie funkcjonować (podczas okresu przez pierwsze dwa dni prawie cały czas leżę w łóżku, boję się gdziekolwiek wyjść w obawie przed atakiem bólu i zabrudzeniem odzieży) Przetestowałam już wszystkie leki przeciwbólowe dostępne bez recepty, nie pomagają mi, ostatnio znajomy lekarz zapisał mi lek N*****l w saszetkach ale nie usuwa do końca bólu tylko go łagodzi, dodatkowo strasznie się po nim pocę i nie czuję się po nim dobrze, ostatnio dwa razy bolał mnie żołądek i zastanawiam się czy to nie od tego leku. Dodam ,że mam 28 lat, nigdy nie rodziłam i prowadzę aktywne życie seksualne, do ginekologa boję się iść. Jak mam sobie pomóc?

Odnośnik do komentarza
Gość Smerfetkaa

Dzięki za poradę. Nie jestem zwolenniczką tabletek anty ale czasami odechciewa mi się już żyć z tego bólu z miesiąca na miesiąc coraz gorzej to znoszę. Jak nie będę miała innej opcji leczenia bólu to pewnie zdecyduję się na tabletki.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 18 lat i bardzo boli mnie brzuch podczas okresu. Nie dam rady nic robić, byłam u ginekologa. Zapisał mi lekarstwa ale to nie pomaga. Dzisiaj dostałam okres i nie dość, że boli mnie brzuch to jeszcze zrobiło mi się słabo.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam bardzo bolesne miesiączki z bólu już nie wytrzymuję i mam pytanie czy znacie jakieś dobre bezpieczne sposoby na tak bolesną miesiączkę. Krótko mówiąc narządy płciowe bolą mnie i przed miesiączką i w trakcie i po. Jak złagodzić ten ból co zrobić aby przestało boleć ?

Odnośnik do komentarza

A co na to lekarz? Wiesz tak jak napisała Lady..to oże wskazywać na endometriozę. Niestety choruję i wiem, jak może boleć.. Jeżeli lekarz nic w obrazie usg nie widzi, warto zrobić marker C125, który będąc ponad normę daje do myślenia. Następnym krokiem jest laparoskopia.. Powodzenia.. Na moje bóle pomagał Nimesil, ale jest niezwykle szkodliwy na inne narządy

Odnośnik do komentarza

Poczytaj o tym na google, jest dużo informacji, bo za długo by pisać. Na endometriozę są leki, Visanne np.albo tab.antykoncepcyjne. Ca 125 to markjer, robi się z krwi, a laparo robi się pod narkozą. No u mnie na usg też nic nie było widać..dopiero po laparo się okazało

Odnośnik do komentarza

Jest drobny problem ja już mam 4 lata pigułki anty. Dopiero odkąd w październiku wykryto u mnie chorobę Addisona zaczęło tak mocno boleć i nawet mam normalnie owulację tak lekarz powiedział. A co to jest Visanne ? Miesiączka ogólnie boli mnie od 12 roku życia.

Odnośnik do komentarza
Gość karmelowa1

Witam,
Mam 17 lat, i od 4 lat mam potwornie bolesny okres.
Byłam u ginekologa, który na początku przepisał mi Apap z Nurofenem (przed nimi próbowałam już dosłownie wszystkich innych leków dostępnych bez recepty i żadne nie pomagają).
Podczas drugiej wizyty miałam robione USG - na którym nic nie wykryto, i pani doktor przepisała mi Ketonal.
Ketonal biorę już od ok roku (ból jest tak silny, że jestem zmuszona brać nawet 2 tabletki co 5-6 godzin przez pierwsze 2 dni okresu).
Pani ginekolog powiedziała, że jedynym wyjściem są tabletki antykoncepcyjne.
Nie jestem za tym żeby je brać, bo boje się, że w przyszłości mogę być bezpłodna, lub mieć inne powikłania... Ale z drugiej strony nie chcę całe życie brać Ketonalu, bo to jest silny lek...
Jestem kompletnie załamana, bo każdego miesiąca przez 2 dni jestem uziemiona w domu - i nie ma mowy o zrobieniu czegokolwiek. a bóle odczuwam już tydzień przed okresem...
Próbowałam też już domowych sposobów, ziół, ćwiczeń i nic!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...