Skocz do zawartości
Forum

Zakochałam się w psychiatrze


Gość monicc004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Zaczęło się od tego, że zakochałam się w terapeucie. Zrobiłabym wszystko, żeby nie pójść z nim do łóżka. Z tego wszystkiego trafiłam do psychiatry, nie wspomnę o psychiatryku. No i teraz zakochałam się w psychiatrze. W dodatku chce mi teraz zabrać leki, szczerze mówiąc mam dosyć tych miłosnych wywodów w jego kierunku. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak się go pozbyć i nie brać leków??

Odnośnik do komentarza

Najprostszym rozwiązaniem będzie zmiana lekarza, zapisanie się do innego, najlepiej do kobiety, która będzie prowadziła Twoją terapię i dopasuje leczenie odpowiednie dla Ciebie. Zakochanie się w lekarzu, nauczycielu, pielęgniarce, ratowniku itp., to bardzo częste zjawisko, ponieważ te osoby są kimś jakby nad nami, są mądrzejsze w jakiś sposób, odgrywają role opiekunów, kogoś kto nam pomaga, wspiera i dba o nas. A jak wiadomo - każdy z nas chce mieć takiego opiekuna, wiec go idealizujemy i pojawia się zakochanie. Dlatego jeśli wiesz, że raczej związku z tego nie bedzie lub w jakiś sposób Ci to przeszkadza - przepisz się do innego lekarza najlepiej kobiety.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

psycholog Katarzyna Garbacz
Witam serdecznie,
Przede wszystkim nie rezygnuj z leczenia. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest w tej chwili najważniejsze. Tak jak napisała Tarja zmień lekarza - dobrym rozwiązaniem może być wybór lekarza kobiety.
Pozdrawiam

Nie zgadzam się z tym postem, dla mnie zmiana lekarza nic nie pomogła , tylko pogorszyła sprawe, a obsesja na punkcie mojego lekarza jest jeszcze większa - nie wiem jak sobie z tym radzić????

Odnośnik do komentarza

do WIktora ..Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale jeśli się pokłada jakieś nadzieje w leczeniu, terapia przynosi jakiś skutek, nagle się zakochuje w swoim psychiatrze - to jest złe.
A poza tym psychiatra może wcale nie odwzajemniać tych uczuć i co wtedy????

jeśli się zakocha w psychiatrze bez wzajemności, jeszcze do tego zaprzepaści się leczenie przez to właśnie, to pozostanie jakaś trauma po tym...

Odnośnik do komentarza

Każdy przypadek dla psychiatry to wyzwanie i wymaga pewnego poświęcenia w walce o zdrowie,a czasem i życie pacjenta.
Ironiczne podchodzenie osób zdrowych,które nigdy nie doświadczyły na własnej skórze choćby nawet depresji do problemów ludzi z chorobami umysłowymi bądź innymi zaburzeniami sfery psychicznej jest niesmaczne i przykre.
Nikomu nie życzę by on sam bądź bliska osoba zachorowały i musiały się leczyć psychiatrycznie.
Więc nie przejmujcie się głupimi docinkami,starajcie się je ignorować.

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

~Wiktor17
A jaki jest między wami przedział wiekowy?
Tak poza tym dlaczego nie można zakochać się w psychiatrze? Wcale to nie jest chore, czy nienormalne.
Wiktor doświadczony.

tylko raczej małoprawdopodobne żeby ta miłość do psychiatry została odwzajemniona, oni są lekarzami, są jakby z innego świata..

Odnośnik do komentarza

Tylko ja mam inny problem, bo wydaje mi się że jeśli psychiatra mógł pozwolić na to żeby się w nim zakochać i nigdy nie chciał przerobić tego tematu, to tak jakby nie obchodziło lekarza moje zdrowie, tak jakby to co się ze mną dzieje, stanie się z moim zdrowiem-- było mało znaczące i to właśnie mnie boli - bardzo rani.

i mam też poczucie winy , nie wiem dlaczego...że się zakochałam,

Odnośnik do komentarza

~asiol877
No to się odkochaj.Facet chciał ci pomóc,a ty go teraz molestujesz...Może ma żonę i dzieci,pomyślałaś o tym?

jakiś bardzo mało dojżały post,

ja liczylam na to że ktoś mnie wysłucha i doradzi, a jakim prawem ty mnie oceniasz ...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...