Skocz do zawartości
Forum

Niski estriadol przy staraniach o dziecko


Gość mała czarna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mała czarna

Od 4 miesięcy staram się z mężem o dziecko. Robiłam badania hormonalne i zmartwiłam się wynikiem estradolu, bo pani, która wydawała mi wynik mówiła, że raczej za niski.
Co to oznacza? Kobieta lat 25
w 18 dc (na 26dniowe)
estradiol- 57 pg/ml,
progesteron- 14,9 ng/ml,
prolaktyna - 11.03 ng/ml.

Odnośnik do komentarza
Gość Nastka1234

Witam :) Mój problem jest następujący….

Dni 23-27.11 były datą mojego ostatniego okresu. Teoretycznie kolejny okres powinnam dostać 20.12, bo mam dość regularne cykle 28-dniowe, aczkolwiek zdarzało się, że okres występował później niż po 28 dniach. Jak zazwyczaj 4 dni przed "planowanym" okresem (t.j. 16.12) zaczęły boleć mnie piersi. Jednak 19.12 zaczęłam brać antybiotyk OSPEN (z grupy penicylin). Jest 21.12 wieczór, a okresu nadal nie ma. Sądzę, że przesunął się z powodu antybiotyku. Powinnam może zauważyć, że nie wzięłam nic osłonowego ani nie jadłam niczego aby uzupełnić florę bakteryjną w jelicie.
Głównym problemem jednak jest fakt, iż wczoraj (20.12) uprawialiśmy z chłopakiem seks bez zabezpieczeń. Nie skończył jednak we mnie (ani razu, bo nie kochaliśmy się jeden raz). Obawy jednak jak zwykle są….
10.12 byłam u lekarza, robił mi USG, endometrium miało grubość 9mm- czyli taką, jaką ma endometrium w okolicach owulacji. W ostatnim czasie dni były raczej "suche", jeżeli występował śluz to kiedy wysychał był wiórowaty, suchy, a jego odczyn był kwaśny, czyli w zasadzie wszystko wskazuje na to, że śluz był niepłodny. Martwi mnie jednak fakt, że dzisiaj w ślinie pojawiły się "paprotki", jakby poziom estrogenów był nie najniższy….
Stąd moje pytania:
1. Czy antybiotyk mógł spowodować wzrost poziomu estrogenów, co w rezultacie powstrzymuje okres?
2. Czy jest możliwe, że do owulacji nie doszło koło 10.12, kiedy raczej sporo wskazywało na owulację, bo cykle zazwyczaj są regularne i owulacja się przesunęła AŻ tyle i nasz seks mógł spowodować zapłodnienie?
3. Czy jest w ogóle sens brać 72h? Biorę antybiotyk, nie chcę obciążać tak mocno wątroby, a za chwilę mam jeszcze rozpocząć antykoncepcję hormonalną…..

Z góry dziękuję za rozsądną odpowiedź. Wiem, że jest dużo dat i może wydać się to dość chaotyczne, ale starałam się wszystko dokładnie opisać :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...