Skocz do zawartości
Forum

Strach przed wychodzeniem samemu z domu


Gość mo...a1

Rekomendowane odpowiedzi

mam nerwice boje sie gdzie kolwiek wychodzic sama z domu bo mysle ze mi sie cos stanie nawet w domu jak siedze sama to mam jakis lęk jakies dziwne uczucie w nogach jak bym na gąbce chodziła zaraz serce mi wali ze strachu co mam robic lekarze mówią że to nerwica lękowa do tego jeszcze mam zawroty głowy przy tym a wszystkie badania mam dobre czy to jakas fobia

Odnośnik do komentarza

Myślę, że lekarze mają rację, bo to, co opisujesz może wskazywać na nerwicę lękową. Możliwe, że dodatkowo jest jakaś fobia np. fobia społeczna lub agorafobia. Trudno powiedzieć tak na odległość. Ale jedno jest pewne - taki strach i życie w lęku Cię bardzo blokuje, utrudnia zycie. Nie powinnaś zwlekać tylko udać się na konsultacje do psychologa, który postawi diagnozę i zaproponuje Ci formę leczenia albo terapię albo zaproponuje psychiatrę. Nie musisz się niczego obawiać na pewno wygrasz ze strachem ale potrzebna jest pomoc specjalisty, w przeciwnym czasie lęki mogą się nasilić i uniemożliwią Ci życie codzienne.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Skoro wykonywałaś badania i nic one nie wykazały, to za pewne przyczyny doskwierających Ci objawów są psychogenne.
Na podstawie Twojego opisu trudno o wiarygodną diagnozę, tym bardziej przez Internet. Jednak lęk, drętwienie kończyn, kołatanie serca mogą sugerować zaburzenie nerwicowe.
Zapisz się do psychologa - na podstawie szczegółowego wywiadu zaproponuje Ci odpowiednią dla Ciebie formę leczenia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

a czemu do psychologa, a nie do psychiatry? psycholog nie przepisze leków, a psychiatra tak.
Przy opisanych objawach leki wydają mi się sensowne, poza tym, że ja osobiście nie wierzę w terapie psychologiczne, najczęściej to nabijanie kasy ; sesje płatne są dość drogie.
Dawno temu byłem na 2-3 sesjach, w ramach eksperymentu. Poza stratą pieniędzy, nie zyskałem nic.
Natomiast leki pomagają natychmiast.
Szkoda życia i kasy na poświęcanie go na psychologię.
Jak ktoś jest dorosły, to doskonale wie, co mu dolega ze strony duszy i rozmawiając z psychiatrą lub nawet lekarzem 1 kontaktu będzie miał dobrane świetne leki . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam takie pytanie. Od pol roku mam straszne leki. Boje sie wychodzic z domu, boje sie byc sama w domu. Ciagle czuje niepokoj. Boje sie ze zemdleje, albo ze cos strasznego mi sie stanie. Chodze na terapie. Moja psychoterapeutka powiedziala mi ze moja mama musi ten moj lek wziasc na siebie. Czy cos takiego jest mozliwe bo ja myslac o tym mam wrazenie ze snie. Czy moze moja mama wziasc moj lek? Ja sie od niego uwolnie a ona bedzie go miala? Prosze o szybka pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...