Skocz do zawartości
Forum

Plamka krwi z pochwy a silny stres


Gość wera88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nadzieje ze bedziecie pomocne.dzisiaj powinnam przyjac 15 tabletke ( przyjmuje microgynon)jak do tej pory przymowalam wszystkie tabletki o czasie, ostatnio bylm bardzo zedtresowana
do tego stopnia ze nie moglam dzisiaj w nocy spać rano jak wstalam to na papierze toaletowym mialam plamki krwi a nie wspolzylam tej nocy. Czy te plamienie moglobyc spowodowane tm ostrym stresem?

Odnośnik do komentarza

Bylam wczoraj u pani ginekolog (pierwszy raz u niej byłam) zazwyczaj chodze do innego ginekologa (kilka miesiecy temu tez byłam u innego ginekologa ktora powiedziała że mam niewielką nadżerke i ta psni ginekolog też to wczoraj powiedziała ale że nie musze sie martwić powiedziała jeszcze żebym zrobiła cytologie i badanie na prolaktyne.zapytalam sie jej czy silna sytuacja stresowa może wywołać plamienie-niezaprzeczyła.ale jak czytm że mogłam miec owulacje to może powinnam też oznaczyć bete?

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Krwawienia i plamienia podczas przyjmowania tabletek mogą się zdarzać. Jeżeli występują często lub nawet stale, to może to świadczyć o zbyt małej dawce jednej z komponent tabletki tj. etynyloestradiolu. Microgynon zawiera w swym składzie 30 mikrogramów etynylosteradiolu. Taka ilość u większości kobiet wystarczy do zahamowania przypadkowych krwawień.
Mogą być także inne przyczyny takich krwawień, dlatego ważne będzie wykonać cytologię i badanie ginekologiczne.
Jeżeli przyjmuje Pani tabletki regularnie i nie wystąpiły w trakcie tego cyklu czynniki zaburzające działanie tabletek (np. inne leki), to myślę, że nie jest Pani w ciąży.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...