Skocz do zawartości
Forum

Sposoby radzenia sobie ze stresem


Gość Achaa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem bardzo nerwową osobą jeśli chodzi o stresujące sytuacje. A najgorzej jest jeśli chodzi o zdrowie moje i moich bliskich.
Często zdarza mi się, że już dosłownie załamuję ręce, bo po prostu nie wytrzymuję. Nie chodzi mi o jakieś krzyki itd, ale czasami w stresujących chwilach aż płaczę, czasem sama nie wiem dlaczego, bo często zdarzają się sytuacje, które niewiele mnie obchodzą, ale jednak są denerwujące, a ja nie wytrzymuję.
Chyba już dawno temu nie miałam dnia, żebym czymś się nie stresowała. A to zdrowie (najczęściej) m0je i moich bliskich, a to coś związanego ze studiami, z nową sytuacją, z wyjazdami... ze wszystkim. Stresuje mnie nawet pakowanie się na zjazdy na uczelnię, bo zawsze się boję, że czegoś zapomnę.
Nie wiem jak sobie z tym radzić. Najczęściej w najgorszych sytuacjach pomaga płacz, ale to na krótko, bo po jakimś czasie znów strach wraca. Kiedyś strasznie mnie stresowały wieczory. Nienawidziłam ich, bo myślałam wtedy o wszystkich zmartwieniach.
A wy jak radzicie sobie ze stresem?
Przyznam się szczerze, że nieraz budziłam się w nocy zestresowana, śniły mi się jakieś okropne sny...
Pomocy, potrzebuję jakichś pomysłów!

Odnośnik do komentarza

ja też tak mam:) Też zazwyczaj się martwię rzeczami o których inni nie myslą.. o Zdrowie moje i mojego męża i bliskich, o pracę, o jakieś powiązania. I też mnie czasem płacz pomaga:) Postaraj znaleźć sobie coś co Cię uspokaja, muzyka sport, czy pogaduchy z koleżanką. U mnie to jest muzyka i gotowanie:) Nawet nie wiesz jak szatkowanie, krojenie, siekanie i mieszanie uspokaja, a już wyrobienie ciasta albo tłuczenie kotletów to już jest relaks niesamowity.
Mam jeszcze inny sposób tylko proszę się nie śmiać... jak jestem czymś mocno zestresowana to gram w grę przez przeglądarkę... i tam się wyżywam. Godzina strzelania czołgami i już jestem jak nowo narodzona.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...