Skocz do zawartości
Forum

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój synek ma 14 miesięcy w dzień śpi dwa razy ale nie umie sam zasną tylko muszę go lulac we wózku to jest dla mnie koszmar bo nieraz trwa to do 40 minut na noc też go lulam żeby zasnął ;( Gdy był malutki usypiał sam ale często chorował i nauczyłam Go usypiania we wózku ;( jak małego odzwyczaić od takiego usypiania, żeby zasypiał sam?? Noce bywają również nie spokojne ponieważ budzi się często w złym humorku i do tego rozrzuca się po całym łużeczku, nie raz muszę go przełoży do siebie i wtedy po jakiejś godzince zaśnie. Jak odzwyczaić małego tych złych nawyków??? Czy powinnam go usypiać tylko raz dziennie??? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Twój synek przekroczył pierwszy rok życia, więc myślę, że możesz ograniczyć się do jednej drzemki w ciągu dnia.
Zasypanie dla dziecka jest tak jakby rozstaniem z mamą - on jeszcze nie jest w stanie zrozumieć, że po obudzeniu znowu Cię zobaczy. Dlatego warto zadbać o to, żeby zasypanie stało się rytuałem, gdyż da mu to poczucie bezpieczeństwa.
Zadbaj o to, żeby miejsce, w którym zasypia dziecko było ciche i spokojne. Zaprowadź dziecko do pokoju, zasłoń zasłony i powiedz, że teraz jest pora spanie. Połóż dziecko do łóżka, posiedź przy nim, poczytaj książeczkę, pośpiewaj. Warto również głaskać synka po rączce lub po pleckach - dotyk zaspokoi jego potrzebę bezpieczeństwa i bliskości.
Pamiętaj, że codziennie musi wyglądać to tak samo, bez żadnych zmian, wtedy synek szybciej przyzwyczai się do takiego zasypiania.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...