Skocz do zawartości
Forum

Nadmierne wypadanie włosów a badania hormonalne


Gość nat ttt

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z wypadającymi włosami już od dłuższego czasu , niewiem co robić, czy ginekolog może dac mi skierowanie na badanie poziomu hormonów męskich i żeńskich , słyszałam ze problemy hormonalne mogą powodować łysienie, proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

mi też ostatnio zaczęły bardzo wypadać włosy. normalnie lecą mi garściami. dobrze przynajmniej, ze zawsze mialam bardzo grube i geste wlosy wiecnie jest to az tak zauwazalne.
wypadanie wlosow moze byc spowodowane m.in. niedoczynnoscia tarczycy. podejrzewam, że włanie ja na to choruję. wiem, ze powinnam sie udac do endokrynologa, ale jakoś po wcześniejszych moich doczynieniach z lekarzami, za bardzo mi sie tam nie spieszy.
głowne objawy niedoczynnosci tarczycy to:
wzrost masy ciała
wypadanie włosów
ciągle uczucie zmeczenia
uczucie zimna
zaparcia
spadek koncentracji
Aby udać sie do endokrynologa, nie musisz miec wczesniejszego skierowania od ginekolog.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Od dłuższego czasu poszukuję przyczyny nadmiernego wypadania włosów i częstych zawrotów głowy oraz uczucia słabości podczas np. dłuższego stania. Zrobiłam badania krwi i TSH. Byłabym wdzięczna za interpretację i propozycje dalszych badań.
WBC 5,3 LYM 1,9 MID 0,3 GRAN 3,1 RBC 4,82 HGB 13,9 HCT 43,2 MCV 89,7 MCH 28,8 MCHC 32,2 RDW 12,7 PLT 220 MPV 8,9
Żelazo 105ug/dl
TSH 2,78 ulU/ml

Odnośnik do komentarza

Witam,
Od dłuższego czasu poszukuję przyczyny nadmiernego wypadania włosów i częstych zawrotów głowy oraz uczucia słabości podczas np. dłuższego stania. Zrobiłam badania krwi i TSH. Byłabym wdzięczna za interpretację i propozycje dalszych badań.
WBC 5,3 LYM 1,9 MID 0,3 GRAN 3,1 RBC 4,82 HGB 13,9 HCT 43,2 MCV 89,7 MCH 28,8 MCHC 32,2 RDW 12,7 PLT 220 MPV 8,9
Żelazo 105ug/dl
TSH 2,78 ulU/ml

Odnośnik do komentarza

~Nathallie
Witam,
Od dłuższego czasu poszukuję przyczyny nadmiernego wypadania włosów i częstych zawrotów głowy oraz uczucia słabości podczas np. dłuższego stania. Zrobiłam badania krwi i TSH. Byłabym wdzięczna za interpretację i propozycje dalszych badań.
WBC 5,3 LYM 1,9 MID 0,3 GRAN 3,1 RBC 4,82 HGB 13,9 HCT 43,2 MCV 89,7 MCH 28,8 MCHC 32,2 RDW 12,7 PLT 220 MPV 8,9
Żelazo 105ug/dl
TSH 2,78 ulU/ml

Witam!
Podane wyniki badań są prawidłowe i nie powinny stanowić powodu do niepokoju. W celu ustalenia przyczyny wypadania włosów sugeruję konsultację specjalisty dermatologa. A propos zawrotów głowy proszę skonsultować się ze specjalistą neurologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...