Skocz do zawartości
Forum

Jak utrzymać wagę po diecie?


Gość slonko4i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
proszę o poradę
chodziłam do dietetyka i schudłam 16 kg w ciągu 8 miesięcy, teraz boje sie ze jak zaprzestane diety znowu przytyje. Czy taka diete mam stosowac juz na zawsze? czy pewne nawyki np posilki o pewnych godzinach i to co jem ma juz zostac na stale? zawsze juz mam myslec o jedzeniu co i jak i nigdy nie bede mogla zjesc ot tak bez zastanowienia? nie wiem co robic chcialabym uwolnic sie od mysli o jedzeniu ale boje sie przytycia.

Odnośnik do komentarza

Spróbuj powoli wprowadzać do diety produkty których nie mogłaś jeść, np. ileś gramów tych produktów w jednym tygodniu potem zwiększ, najlepiej przy tym ćwiczyć. Jeśli miałaś zmniejszony poziomo kalorii to zwiększaj co tydzień o 100 Kcal. Pewne zasady lepiej jest zachować na stałe bo niestety jak się wraca po diecie całkowicie do złych nawyków to się prawdopodobnie wróci do wagi. Staraj się trzymac zdrowego trybu życia ale możesz co jakiś czas sobie robić dni w których pozwalasz sobie na jakieś odstępstwa.

Odnośnik do komentarza

szczerze, to nie mam pojęcia, ale mi samej już długi czas udaje się utrzymać wagę po przytyciu. Po prostu nie objadam się jak wcześniej i nie jem skrajnie mało. Jem normalne. Czyli w drugą stronę też musi to działać. Nie jedz już jak przy diecie, bo dalej schudniesz, możesz jeść wszystko tylko nie aż tyle co przed dietą. Jedz regularne posiłki co 3 godziny bez objadania

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze nie wracać do dawnych nawyków żywieniowych. Najlepiej jeśli nasz jadłospis zostanie dobrany na podstawie nowej piramidy żywieniowej. Nadal powinniśmy zrezygnować z chipsów, słodyczy, fast foodów i tłustych potraw. Posiłki powinny być jedzone regularnie tak jak na diecie.
Po drugie ograniczyć kaloryczność jadłospisu po diecie o 400 kcal względem zapotrzebowania energetycznego.
Po trzecie proces wychodzenia z diety powinien trwać mniej więcej tyle samo co czas spędzony na diecie. Oznacza to, że powinniśmy systematycznie zwiększać ilość kalorii mniej więcej o 50-100 kcal na tydzień.
Po czwarte ruch. Nie zaprzestawajmy ćwiczyć czy uprawiać sportu. Poświęćmy godzinę dziennie na aktywność fizyczną.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...