Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z nieznośnym dzieckiem?


Gość me...84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość me...84

witam jestem mama 5 letniego synka bartka rok temu urodził sie jego brat maciej.bartek miał problemy z mowa tzn nie łaczył zadan tak jak powinnien 4latek ale muwil mozna było sie z nim porozumiec miał tez 1,5 roku temy wycinane 3 migdały.bartek rowniez w tym czasie kiedy urodził sie maciej poszedł do przedszkola i sie zaczeło jest nieznosny nie grzeczny jak rozmawias znim muwi baczus albo bak przeprasza a za chwile robi to samo ani po dobroci ani klapsem nic mu nie pomaga zeby stał sie lepszy jak by nie rozumiał pytasz sie go czy idziesz na spacer tak to sie ubieraj nie i tak potrafi byc godzine jak go zostawisz to płacze a jak wracasz to nie idzie jetsem bezradna niczym sie nie interesuje tylko samochody w dziecinstwie tez sie z nim duzo nie robiło mało malowania rysowanuia praktycznie zero długo by pisac i syn jest leworeczny ale był zmuszany do prawej reki przez babcie miał miłosci bardzo duzo ale za to jak ja muwiłam nie to dziadkowie tak czy ma pani moze jakis sposob na to zeby go poskromic jestem wyczepana psychicznie.bardzo prosze niech Pani mi poradzi tak bardzo go kochamy a on jest taki nieznosny pozdrawiam agata

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zgadzam się z Lady. Możliwe, że zachowanie Twojego synka wynika z zazdrości o młodszego brata i jest próbą zwrócenia uwagi. Staraj się poświęcać mu uwagę, włączaj go w opiekę nad młodszym synkiem - niech poczuje się potrzebny. Unikaj także agresji i krzyku - pamiętaj, że dziecko uczy się postępowania od Ciebie.
Ułóż też jasne zasady panujące w domu i staraj się konsekwentnie je egzekwować za pomocą nagród oraz kar (nie cielesnych).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...