Skocz do zawartości
Forum

Co robić gdy wziełam dwie tabletki antykoncepcyjne jednego dnia?


Gość a....cz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem a bardziej pytanie, które mnie nurtuje. Biorę tabletki antykoncepcyjne, i we wtorek wziełam o jedną za duzo a mianowicie z środy, a w piątek mam koniec, i następnie 7 dniowa przerwe, czy mam wziąść tabletke z czwartku dziś i w czwartek skończyć opakowanie? Czy jest możliwość ryzyka zajścia w ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasiaaa1

Witam
Podczas okresu miałam biegunke. Pierwszego dnia wzięłam tabletke tak jak zawsze o 9 ale też pare razy musiałam chodzić do łazienki więc dla pewnośći około 14 wzięłam też drugą. W następnych dniach brałam normalnie tabletki między 7 a 9 rano. Czy ochrona jest normalnie zachowana? I jeszcze jedno, jeśli teraz mam w blistrze o jedną tabletke mniej to po prostu wziąć wszystkie i zrobić 7 dni przerwy?

Odnośnik do komentarza

~Kasiaaa1
Witam
Podczas okresu miałam biegunke. Pierwszego dnia wzięłam tabletke tak jak zawsze o 9 ale też pare razy musiałam chodzić do łazienki więc dla pewnośći około 14 wzięłam też drugą. W następnych dniach brałam normalnie tabletki między 7 a 9 rano. Czy ochrona jest normalnie zachowana? I jeszcze jedno, jeśli teraz mam w blistrze o jedną tabletke mniej to po prostu wziąć wszystkie i zrobić 7 dni przerwy?

Witam!
Postąpiła Pani jak najbardziej prawidłowo. Skuteczność tabletek jest zatem jak najbardziej zachowana - nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. A propos drugiego pytania to przyjmie Pani po prostu jedną tabletkę mniej. Przerwa powinna trwać, tak jak zawsze, 7 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość Zapytajnicka24

Witam mam takie pytanie wiem ze było ale nigdy jasno do końca nie zostało wyjaśnione
Wiec opis mojej sytuacji brzmi:
Dzisiaj na rano omyłkowo wzięłam 2 tabletki antykoncepcyjne naraz, jedna normalnie programowo a po 5 min druga przez przypadek ponieważ pomyliły mi się dni i myślałam ze wczoraj nie wzięłam ale wzięłam
Moje pytania brzmią :
Czy została zachowana antykoncepcja
Czy okres wystąpi normalnie czy z przesunięciem
Będzie mi brakować jednej tabletki do konca opakowania czy moge ja zabrać z innego i przyjąć te 21 tak jak powinno być czy przyjąć 20 tylko i zrobić 8 dni a nie 7 przerwy ?
Proszę o pomoc
Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
1. Skuteczność antykoncepcyjna jak najbardziej jest zachowana.
2. Krwawienie bez wątpienia wystąpi podczas 7 dniowej przerwy, ale może pojawić się w inny dzień niż zwykle - nie ma takiej możliwości, by to przewidzieć.
3. Jak najbardziej może Pani przyjąć 20 tabletek, a następnie zrobić 7 dniową przerwę. Może Pani także przyjąć jedną dodatkową tabletkę z drugiego opakowania. Obie wymienione metody postępowania są prawidłowe i może Pani wybrać dowolną.
A tak na przyszłość proszę zapamiętać, że niezależnie od pomyłek i jakichkolwiek innych okoliczności, przerwa nigdy nie może być dłuższa niż 7 dni. Wiąże się to bowiem z ryzykiem spadku skuteczności.

Odnośnik do komentarza

wzielam przez przypadek dwie tabletki jednego dnia ostatnia z blistra i druga z nowego blistra ,zaznaczeiz nie mam przerwy w braniu tabletek,moje pytanie co moge teraz zrobic poniewaz powinnam dostac miesiaczke z ostatnia tabletka z blistra ale jeszcze go nie mam czy to moglo spowodowac zmiany w organizmie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...