Skocz do zawartości
Forum

Poronienie a bakterie u psa


Gość Addella

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

Nie sądzę, przecież nie grzebiesz psu w pupie i nie beirzesz tego do ust ani nie dotykasz tak zeby bakterie przeszly do organizmu, myjesz na pewno rece itd. Moja siostra byla w ciazy a jej pies tez mia robaki w kale i we krwi i wszystko bylo dobrze urodzila zdrowe dziecko tyle ze lekarz mowil zeby myla rece przed jedzeniem itd, zeby jak zbeira kupe po psie to w woreczek wyrzucic i umyc rece.
Mysle ze przyczyna poronienia jest gdzie indziej, ale swoja droga psa warto leczyc u weterynarza, on na pewno sie zle czuje przez chorobe.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Daria za obszerną i fachową pomoc,napewno wezme Twoje słowa do serca i nie będe więcej grzebać w pupie u psa! Pozatym lecze psa i jest on pod stałą kontrolą weterynarza,to jest długotrwała i mozolna kuracja antybiotykowa.nie można tego wyleczyć w jeden dzień i nie musisz się o niego martwić. A tak na marginesie to chyba nie jest forum o zwierzętach.

Odnośnik do komentarza
Gość Daria to ja

no nie, ale kwestia psa jest tu podstawowa w tej sytuacji bo przeciez sie pytasz czy pies ma cos wspolnego i nie mowie ze grzebiesz w pupie psa ale mozesz nie wiedziec ze pies saneczkowal, albo wycierasz mu lapy z dworu i jakies bakterie ma na lapkach itd. zawsze musisz myc rece rpzed kazdym jedzeniem, to tak jak z kotami. Po kotach sie zbiera kupki jesli ktos te kupki zbiera raz w tygodniu to latwo moze sie czyms zarazic, niedokladnie umyc rece itd. Np pies moze saneczkowac po dywanie Ty siadziesz dotkniesz reka potem nie umyjesz reki jak siadziesz do obiadu. Nie wiem czemu ironicznie odebralas ten post bo wcale taki nie byl. Poza tym skoro pies jest w trakcie leczenia to tym bardziej nie musisz sie go obawiac.

Odnośnik do komentarza

Pies ma bakterie w krwi czy w kale? Bo w krwi gorzej bedzie wytepic, ale wracajac do tematu - zrób badania co bylo przyczyna poronienia, mysle ze nie bakterie u psa bo tak jak napisalas nie robisz nic psu zeby doszlo do zakazenia mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze i ze niedlugo bedziesz z Maluszkiem na rekach

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Bez diagnostyki nie można stwierdzić co jest przyczyną Pani poronień. Proszę zgłosić się do ginekologa. Przy zachowaniu higieny, czyli mycia rąk po każdym kontakcie z psem, nie powinno być żadnych problemów. Bardziej niż na psa, trzeba uważać na koty, które mogą przenosić toksoplazmozę.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...