Skocz do zawartości
Forum

Pozytywny wynik testu owulacyjnego przez kilka dni


Gość gosc1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Staramy sie z mezem o dzidziusia ale mam nieregulary okres i postanowiam ze bede stosowala testy owulaczjne. W obecnym cyklu zaczelam od 15 dnia cylku i wyszla slabsza druga kreska. Nastepnego juz intensywna i dzisiaj tez mocniejsza. Podsumowujac, 15 dnia cyklu kreska byla minimalnie jasniejsza, 16 i 17 dc bardzo ciemna. Kiedy powinnam wspolzyc aby zajsc w ciaze? Jak mam rozpoznac owulajcje skoro test wychodzi pozytywnie dwa dni i nie wiadomo jak wyjdzie jutro. Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza

Witam Cię:)

Nie wiem jakiego typu testu owulacyjnego używasz. Standardowo o wyniku negatywnym mówimy wówczas gdy:
- pojawi się tylko jedna barwna linia w obszarze kontrolnym
-linia w obszarze testowym (T) jest jaśniejsza od linii kontrolnej (C), oznacza to brak wzrostu LH.

O wyniku pozytywnym świadczy:
-pojawią się dwie linie przy czym linia testowa (T) jest taka sama lub ciemniejsza od linii kontrolnej (C). Wówczas owulacja może nastąpić w ciągu 24-48 godzin po wykryciu wzrostu LH.

Jeżeli chcesz zajść w ciążę najlepszy czas do odbycia stosunku jest między 24-48 godzin po wykryciu wzrostu LH.
Plemniki są w stanie przeżyć w drogach rodnych kobiety nawet do 72 h. Także może dojść do zapłodnienia komórki jajowej, nawet jeśli współżycie nastąpiło przed wykryciem wzrostu LH a później nie współżyliście;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...