Skocz do zawartości
Forum

Polopiryna S w ciąży


Gość wilq

Rekomendowane odpowiedzi

witam. proszę o porade Jestem w 15 tyg.ciąży przez 2 dni bolała mnie głowa i wzięłam polopirynę S (jedną tabletkę) powiedzcie mi czy mogła zaszkodzić mojemu maleństwu? bardzo się boję... a dopiero teraz się dowiedziałam od położnej,że nie można brać... czy jedna zaszkodzi???

Odnośnik do komentarza

Po jednej tabletce nic nie powinno sie stac. Co do ulotek to wszystkie zawieraja informacje, ze w ciąży należny konsultowac z lekarzem lub ze nie powinno sie zazywac. Standard.
Ja w pierwszym trymestrez nie zazywałam żadnych tabletek. Niestety na poczatku czwartego mc miałam tak potworny ból glowy, że oszalec mozna było i mój ginekolog kazał mi zażyć aspiryne (lub polopiryne dowolnie) w połączeniu z apapem. Byłam bardzo zaskoczona, bo wiedzialam, że raczej polopiryny w ciazy sie nie zazywa ale pomogło mi, a synus urodził sie zdrowy i śliczny.
Nastepnym razem po prostu zadzwoń wczesniej do ginekologa i zapytaj. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Polopiryna S w swoim składzie zawiera kwas acetylosalicylowy. Kwas acetylosalicylowy nie powinien być stosowany w ciąży(zawarty jest też on w innych lekach np. Aspirin). Badania wykazały związek zwiększonego występowania: wad rozszczepu podniebienia, mniejszej masy urodzeniowej, powikłań okołoporodowych u kobiet regularnie przyjmujących ten lek.
W niektórych przypadkach, małe dawki kwasu acetylosalicylowego są wskazane. Powinna Pani zawsze konsultować leczenie z jakimś lekarzem. Zaznaczyć mu, że jest Pani w ciąży, ponieważ może Pani zaszkodzić dziecku.
Tutaj nasz artykuł o Kwasie Acetylosalicylowym.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...