Skocz do zawartości
Forum

Ból kolana podczas prostowania nogi


Gość Adriannn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adriannn

Witam serdecznie od jakiegoś czasu mam problemy z kolanami. Bolą mnie podczas prostowania nogi z pozycji zgiętej czuję jak by coś mi je blokowało, kiedy dotknę ręką kolana czuję jak coś przeskakuje... Wie ktoś co to może być? i w jaki sposób to wyleczyć? Bóle przeważnie pojawiają się po bieganiu, np. długotrwałym klęczeniu u tak boli mocno przez kilka dni potem ustępuje na jakiś czas i znów to samo. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza

Widocznie masz delikatne rzepki kolan, a to jest najbardziej podatne na stłuczenie miejsce, bo tez tam miałam, kiedy stłukłam kolano na lodowisku i bolało mi przez 3 miesiące, potem też trochę bolało przy prostowaniu. Może też swiadczyć o slabej kondycji fizycznej albo ze dlugo siedzisz ze zgietymi kolanami. Od kiedy tak masz?

Odnośnik do komentarza

Ooo tak mam już od dawna. Boli np przez kilka dni potem przez kilka dni spokój i znów tak boli jak siedzę dłuższy czas ze zgiętymi kolanami. Co chwilę że tak powiem muszę prostować. Najgorzej jest w samochodzie. Jak wyjdę i rozprostuję kolana to ból jest tak silny ,że aż mnie na wymioty bierze.

Odnośnik do komentarza

Po twoim opisie ciężko jest zastanowić się co to jest i czym to było spowodowane, nie miałam doświadczenia z takim problemem, więc radze tobie pójść do ortopedy i zrobić odpowiednie badania, i lekarz na pewno pomoże Ci i powie co i jak robić żeby Ci nie bolało

Odnośnik do komentarza

Pawie Piórko może mieć rację. Najlepiej zrobisz jak pójdziesz do ortopedy i prześwietlisz te kolana, bo taki ból nie jest niczym dobrym i wskazuje na jakieś nieprawidłowość. A łykasz jakieś suplementy na stawy? Albo używasz jakiś maści typu fastum czy ketonal?

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza
Gość triszka

jak na prześwietleniu nic się nie pojawiło to możesz się tylko cieszyć. a jak Cię boli to zawsze możesz iść do ortopedy i pewnie lekarz Ci pokaże jakieś ćwiczenia, albo powie, co powinieneś robić, żeby uniknąć bólu.
ja tak kiedyś miałam, że prześwietlenie nic nie wykazywało, ale noga mnie ciągle bolała, w sensie łydka tak w środku i poszłam do Rafała Więcka (znany ortopeda z Krak) i okazało się, że po prostu mam nogę przemęczoną (trenowałam wtedy bieganie) i coś tam pomasował, pomasował i już było okej :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam podobnie, gdy siedzę dłużej ze zgiętą nogą zaczyna strasznie boleć nie wiem to jest takie uczucie pieczenia w kolenie(dziwne) przy prostowaniu jest jeszcze gorzej, czuję jakbym miała jakąś bańkę w kolanie i kolano się blokuje, po czym coś przeskoczy i powiedzmy że jest lepiej. Taki problem pojawił się z jakieś półtorej miesiąca temu i nie pomaga mi nic. Badania również nic nie wykazały.

Odnośnik do komentarza

Mam problem, bo coś mi strzyknęło jakby z tyłu kolana i teraz bardzo mnie boli gdy prostuję nogę, np. gdy chcę stanąć. Nie mam napiętego nic ani nic nie widać na skórze, zgrubienie czy coś, po prostu mnie boli kłujący ból. Co to może być?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli czujesz ból w kolanie to najlepiej skontaktuj się z lekarzem. Pewnie da Ci skierowanie na badania i dokładnie się dowiesz o co chodzi. Spytaj też go o jakiś suplement diety, który pomoże w rehabilitacji. Bo najlepiej działać podwójnie. Od środka i od zewnątrz. Mi lekarz przepisał 4Flex.

Odnośnik do komentarza
Gość ZuzaMatuła

Też mam pytanie, stłukłam się o ławkę i mam śliwę, ale tylko czasem mnie boli, gdy długo mam zgięte kolana. (ja prawie zawsze siedzę ze zgiętymi kolanami) Przejdzie mi to? Pomóżcie plis (jakby co mam 12 lat xD pozdrawiam z Kąclowej)
/ZuzaMatuła/

Odnośnik do komentarza

Żaden 4flex nie pomoże jak to coś poważniejszego proponował bym min.usg kolana żeby wykluczyć poważniejsze urazy typu stan łękotek.wiezadła najleoszym rozwiązaniem jest rezonans magnetyczny właśnie miałem robiony i czarno na białym masz co się dzieje żele 4flexy to tylko nabijanie kasy producentom .rezonans miałem prawego kolana bo się przeciążyło przez kolano lewe któte zaniedbałem właśnie sporty praca wysilem maściami się ratowałem efekt lewe kolano do zabiegu więzadła zerwane łakotki itp.do ortopedy!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...