Skocz do zawartości
Forum

Brak przerwy między blistrami a ryzko ciąży


Gość przejęta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przejęta

Chciałabym zapytać eksperta o poradę. Od kilku miesięcy biorę lek antykoncepcyjny. Ostatnia tabletkę wzięłam 24 maja, choć okres rozpocząl mi się nieco wcześniej 21 maja(postaniwiłam dobrać je do końca zgodnie z radą mojego ginekologa). Krwawienie miesiączkowe zakończyło się 25 maja. 28 maja wspolzylismy z partnerem niestety bez zabezpieczenia. Pomimo tego ze kolejna tabletke rozypoczynajaca nowe opakowanie powinnam wziac w odstepie 7 dni czyli 1 czerwca ze strachu przed niechciana ciaza polknelam ja godzine po stosunku i kontynuje je nadal kazdego dnia w normalny sposob. Jakie jest prawdopodobienstwo ze moglam zajsc w ciaze i czy powinnam kontynuowac stosowanie leku. Bardzo prosze specjaliste o szybka odpowidz, poniewaz nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Aby prawidłowo brać tabletki antykoncepcyjne, musi Pani przestrzegać kilku zasad:
1) Jeżeli rozpoczyna dopiero Pani "przygodę" z tabletkami, należy pierwszą tabletkę wziąć w momencie 1 dnia krwawienia menstruacyjnego.
2) Tabletki należy brać przez 21 dni, o tej samej porze (np. o 20:00). Dowolność pozostawiam Pani. Proszę ustawić alarm w komórce, aby dzwonił codziennie o tej samej porze. Dobrze wybrać taką porę, w której zazwyczaj jest Pani w domu i będzie mogła swobodnie przyjąć tabletkę. Jeżeli planuje Pani w godzinie przyjęcia tabletek, jakieś spotkanie, zakupy itd. proszę mieć ze sobą tabletki i wodę w torebce.
3) W razie gdy Pani zapomni wziąć tabletkę proszę, postępować wg. instrukcji w ulotce. Wszystko jest uzależnione od tygodnia i czasu jaki upłynął od pominięcia tabletki.
4) Po 21 dniach brania tabletki, należy zrobić 7 dniową przerwę na tzw. krwawienie z odstawienia. W tej przerwie, także jest Pani w pełni chroniona. Ważne aby nie przedłużać, czasu trwania tej przerwy. Natomiast można ją dowolnie skrócić, lub całkowicie z niej zrezygnować, w niektórych przypadkach. Wiąże się to jednak z możliwością wystąpienia plamień i krwawień śródcyklicznych a także innych objawów niepożądanych .Także radziłbym przestrzegać schematu 21+7.
Jeżeli podejrzewa Pani u siebie ciąże, proszę wykonać test ciążowy lub/i skontaktować się ze swoim ginekologiem.
Jeżeli bierze Pani codziennie tabletki, mniej więcej o tej samej porze. Nie wystąpiły u Pani wymioty lub ostra biegunka. Nie przyjmowała Pani żadnych preparatów mogących osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych. Wówczas nie jest wymagana dodatkowa antykoncepcja w postaci np. prezerwatywy, ponieważ jest Pani chroniona przez całe 28 dni.
Proszę uważnie przeczytać ulotkę swojego leku. Są tam szczegółowe zasady postępowania we wszystkich przypadkach. W razie wątpliwości służę pomocą;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...