Skocz do zawartości
Forum

Spóźnienie okresu po stosunku bez zabezpieczenia w dni niepłodne


Gość ma...ke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na tym, ze powinnam dostać okres 17 kwietnia i nie dostałam więc trzy dni potem zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywny myślałam, że dostanę kkres za kilka dni ale dzisiaj mija 9 dni i nadal nie dostałam, więc znowu powtórzyłam test i też wyszedł negatywny. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia w dni niepłodne, nigdy wcześniej nie zdażyło mi się tak, że okres mi się spóźniał, czy jest więc możliwość, że zaszłam w ciąże, a testy się mylą? Dodam jeszcze, że ten stosunek nie był niebezpieczny.

Odnośnik do komentarza

Stosunek był niebezpieczny, bo nie stosowałas żadnego zabezpieczenia i jest ryzyko ciazy, zawsze jest, nawet w dni neiplodne, bo plemniki mog zyc nawet i tydzien i poczekac sobie na dni płodne. testy z mocuz moga sie myslic najlepiej zrób test z krwi beta hcg jesli nie jestes w ciazy zrob badania tarczycy usg jajnikow i cytologie

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie;)

Czy jest Pani pewna, że wtedy był dzień niepłodny??
Testy ciążowe prawidłowo przeprowadzone, w zapewnieniach producenta mają 99,9 % czułość. Co nie oznacza, że czasami wyniki wychodzą fałszywie ujemne.
Jest szereg innych przyczyn oprócz ciąży, które mogą opóźniać występowanie okresu np. silny stres, nadmierna utrata wagi ciała, zła dieta, przepracowanie i duży wysiłek fizyczny. Także zaburzenia hormonalne, takie jak: niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia itd.
Kilkudniowe opóźnienie miesiączki nie jest powodem do niepokoju. Jeżeli jesteś młodą kobietą, szczególnie w okresie dojrzewania pewna nieregularność może występować. Jeżeli nie masz miesiączki 3 cykle z rzędu, powinnaś wtedy na pewno odwiedzić lekarza. W razie wcześniejszych wątpliwości, czy problemów odwiedź ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość niepewnaa

23 marca uprawiałam sex z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, nie skończył we mnie. Wg kalkulatora były to dni niepłodne. Mam dość nieregularny okres w styczniu zaczął on się 19, następny po 19 dniach, 7 lutego, następny po 28 dniach, 7 marca. I mój okres trwa zazwyczaj 5 dni. Nie wiem już sama kiedy powinnam dostać i niepokoję się. Jakie jest ryzyko, że mogłam zajść w ciążę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...