Skocz do zawartości
Forum

Krwawienie przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych


Gość an...na

Rekomendowane odpowiedzi

Stosuję pigułki antykoncepcyjne. Z powodu wyjazdu nie zrobiłam 7dniowej przerwy pomiędzy opakowaniami, by uniknąć krwawienia. Krwawienie się jednak pojawiało czasowo jak w przypadku przerwy, tyle że mniej nasilone. Wcześniej przy nierobieniu przerwy krwawienie nigdy u mnie nie występowało. Co to może oznaczać?

Odnośnik do komentarza

Nic, to normalne nie martw sie tym. Moja kolezanka połaczyła 2 blistry zeby nie bylo krwawienia a i tak je dostala tylko tez bylo wlasnie slabsze, mniej obfite. Tak juz jest organizm sie przyzwyczail ze w tych dniach krwawi i krwawil. Moim zdaniem nie dzieje sie nic niepokojącego.

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witam. Zawsze dostawałam okresu regularnie. Zażywam tabletki Yasminella, biorę je już ok 2 lat. Pojawił mi się okres w środku miesiąca gdzie do okresu pozostało mi jeszcze ok 15 dni. Krwawienie było bardzo obfite a wraz z nim wylatywało mi z pochwy coś różowego... z bliska wyglądało jak kawałeczki jakieś skóry.... Krwawienie mam nadal a już za niedługo ma przyjść data kiedy powinnam dostać normalnego okresu. Do lekarza mam termin dopiero na za 2 tyg. Czy ktoś może mi odpowiedzieć co to jest? Troszeczkę mnie to przeraża :(
Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

witam, mam 18 lat i mam stwierdzone i leczone Qlaira PCO. w zeszłym roku miałam dwie wycinki ponieważ miałam dysplazję, ok 2 m-cy temu odebrałam już dobre wyniki cytologii że wszystko sie ładnie zagoiło i jest dobrze ;) czasem zdarza mi się pomijać dawki Qlairy, nawet o ponad 12h, współżyję w tym czasie ze swoim facetem.. podczas ostatnich stosunków zaobserwowaliśmy lekkie krwawienie, myślałam że to miesiączka, ale miedzy stosunkami nie mam zadnego plamienia.. stwardniały mi piersi, zwiększył się apetyt, przybyły zachcianki na słodycze, czy jest możliwość że jestem w ciąży?czy mam odstawić leki ? proszę o pilną odpowiedź :(

Odnośnik do komentarza

xximcrazyyxx
witam, mam 18 lat i mam stwierdzone i leczone Qlaira PCO. w zeszłym roku miałam dwie wycinki ponieważ miałam dysplazję, ok 2 m-cy temu odebrałam już dobre wyniki cytologii że wszystko sie ładnie zagoiło i jest dobrze ;) czasem zdarza mi się pomijać dawki Qlairy, nawet o ponad 12h, współżyję w tym czasie ze swoim facetem.. podczas ostatnich stosunków zaobserwowaliśmy lekkie krwawienie, myślałam że to miesiączka, ale miedzy stosunkami nie mam zadnego plamienia.. stwardniały mi piersi, zwiększył się apetyt, przybyły zachcianki na słodycze, czy jest możliwość że jestem w ciąży?czy mam odstawić leki ? proszę o pilną odpowiedź :(

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że jeśli stosuje Pani antykoncepcję hormonalną niezgodnie z zaleceniami producenta (opóźnienia dłuższe od 12 h), ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę zatem wykonać test ciążowy. Jeśli wynik będzie pozytywny, proszę odstawić leki. Ze względu zaś za krwawienie występujące po stosunkach proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem - może to bowiem oznaczać nawrót zmian na szyjce.

Odnośnik do komentarza
Gość ilonka18109

Witam, nie wiem co robić. Stosuję antykoncepcję po 21 dniach robię przerwę jak zawsze miesiączka jest punktualna 9 dni temu mi się skończyła kontynuuję antykoncepcję dalej az tu nagle znów miesiączka najpierw ropa teraz żywa krew, okropny ból podbrzusza i jajników częste oddawanie moczu i drżenie rąk trwa to już 3 dzien leje sie okropnie. 2 dni przed drugim krwawieniem miałam robione usg tran waginalne i wyniki wyszły dobre jedyne co bylo nie tak to liczna ilość pęcherzyków wokół jajników rozmiary jajników w normie nic niepokojącego od 2 dni próbuję dostać się do jakiegokolwiek ginekologa ale nigdzie nie ma terminu ne wiem co robić okropnie się boję nigdy tak nie miałam.....o ciąży nie ma mowy...tabletki używam wciąż te same..nic nie zmieniałam, co robić
?

Odnośnik do komentarza
Gość patrycja199

Witam. Biorę tabletki Yaz już 8 miesiąc. Kiedy brałam je na początku występowało u mnie krwawienie śródcykliczne, które następnie ustąpiło. Teraz przy 8 opakowaniu po 20 tebletce występują u mnie brązowe upławy przypominające miesiączkę. tabletki biorę regularnie(czasem różnica 2 godzin). Ostatnio używałam tabletek dopochwowych clotrimazolum. czy to moze mieć jakiś wpływ? mam powody do obaw?! co z zabezpieczeniem przed ciążą?

Odnośnik do komentarza
Gość maggietigress

Wczoraj dostałam brązowe plamienia i dzisiaj, potem się zmieniły w czerwone, czyli okres, co mnie dziwi bo już miałam okres w tym miesiącu i biorę tabletki hormonalne, może to przez to, że doktorka mi zmieniła tabletki z mniejsza dawką...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...