Skocz do zawartości
Forum

Fobia na psy


Gość pawel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

nie, lek lub obawa to nie fobia, jesli po prostu boisz sie psow to sie ich boisz ale jesli na widok ratlerka wpadasz w panike masz dusznosci omdlewasz itd to masz kynofobie i to sie leczy u psychologa na terapii

Odnośnik do komentarza

Ja jako dziecko panicznie bałam się psów. Nawet małego chihuahua. Jak widziałam to od razu wpadałam w panike i musiałam przechodzić przez ulice.
Wszyscy mi wmawiali że psy mi nic nie zrobią. Szczególnie gdy są z właścicielem na smyczy. A pies z dobrego domu, z rodziny która go kocha to napewno nie jest żadnym zagrożeniem. Nawet kundel z patologii bez powodu nie podejdzie do ciebie i cię nie ugryzie.
Pozbyłam się lęku w ten sposób że wracając do domu ze szkoły przechodziłam obok domu gdzie był pies. Bardzo ładny ale trochę się bałam. Widziałam go codziennie ,patrzyłam się na niego aż raz jego piłka wyleciała zza bramy a ja ją po prostu mu rzuciłam a ten ją złapał i mi ją przyniósł i zaczęlam się z nim tak bawić. Pies wzbudził moje zaufanie. Widziałam że przecież nic złego nie chce mi zrobić. Nawet go pokłaskałam.. i tak jakoś przestałam bać się psów. Nawet miałam kiedyś ogromnego 60cio kilogramego owczarka niemieckiego.

Naprawde nie warto się ich bać. Powinieneś się przełamać. Też znaleźć pieska który Ci się spodoba, oswoić się z nim i zobaczysz że jak przestaniesz bać się jednego to przestaniesz bać się wszystkich. Pies to nie lew... hehe przecież cię nie pochłonie.

Odnośnik do komentarza

ja też się boję strasznie psów, ale kiedyś taki burek mnie ugryzł. szłam po ulicy a on wyskoczył z bramy i ugryzł mnie w nogę. Dobrze że miałam dość szerokie spodnie to nie pociął mi nogi tylko spodnie poszarpąl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...