Skocz do zawartości
Forum

Zanikające krwawienie przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych a ciąża


Gość fl...92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od ponad roku stosuję tabletki antykoncepcyjne, które zostały mi przepisane z powodu problemów hormonalnych. Zanim zaczęłam je stosować miałam kłopoty z okresem, który pojawiał się raz na kilka miesięcy, zdarzyło się nawet, że nie było go przeszło pół roku. Od poczatku był więc nieregularny, jednak jak już się pojawił nie budził on niepokoju. Krwawenie było normalne (niezbyt obfite ani zbyt skąpe), trwało kilka dni. Z czasem zaczęło ono jakby zanikać ( krwawienie było bardzo skąpe, aż w końcu nie było go wcale). Po wizycie u lekarza okazało się, że to właśnie wina hormonów (dodam, że mam też problemy z nadmiernym owłosieniem, mam za dużo jakiegoś hormonu za to odpowiedzialnego). Z tego powodu zostały mi przepisane tabletki hormonalne-Atywia ( na uregulowanie miesiączki i na problemy z owłosieniem). Gdy już zaczęłam stosować tabletki, podczas 7 dniowej przerwy pojawiało się krwawienie, było ono co prawda niewielkie (niezbyt obfite), ale nie budziło niepokoju, tym bardziej, że to podobno jest normalne. Z czasem miałam wrażenie, że zaczyna ono znów jakby zanikać (czyli tak jak było to bez tabletek). Martwić zaczęłam się w tym miesiącu, podczas 7 dniowej przerwy (która właśnie się skończyła). Miałam wszystkie typowe objawy, wskazujące na nadejście krwawienia (głównie ból brzucha, dość intensywny, jak przy normalnym okresie). Jednak samego krwawienia było tyle co nic, jedynie niewielka ilość skrzepów. Boję się tym bardziej, że jakiś czas temu zaczęłam z chłopakiem współżycie, jednak raczej wykluczam ciążę, ponieważ brałam regularnie tabletki, a poza tym zawsze dodatkowo używaliśmy prezerwatywe.
Mimo wszystko, czy już sam ból brzucha podczas 7 dniowej przerwy może wykluczać ciążę?
I czy w ogóle przy takich problemach hormonalnych jak moje ciąża jest możliwa?
Proszę również o odpowiedź, co może oznaczać cała ta sytuacja (zanikające krwawienie lub jego brak, przy jednoczesnych wszystkich innych objawach jego nadejścia) i dlaczego tak się dzieje.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Być może dawka hormonów jest nieodpowiednia dla ciebie i dlatego masz to zanikające krwawienie. Co do ciąży to wątpię w to, ponieważ po pierwsze bierzesz tabletki, po drugie stosunek dodatkowo był zabezpieczony prezerwatywą. Najlepiej zrobisz jak udasz się do lekarza i zrobisz badania na poziom hormonów.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Opierając, się na objawach podanych przez Panią, wysuwam wniosek, iż występuje u Pani, hiperandrogenizm.
Jest on związany ze zwiększoną produkcją i nasileniem działania androgenów u kobiet. Jednak bez zbadania poziomu androgenów we krwi i innych badań, jak usg ginekologiczne, oczywiście nie mogę tego w 100% stwierdzić.
Są bardzo, różne przyczyny takiego stanu, pochodzenia jajnikowego(np. Zespół policystycznych jajników), jak i nadnerczowego(np. wrodzony przerost nadnerczy).
W 95% jednak przyczyną hiperandrogenizacji jest zespół policystycznych jajników.
W zespole tym oprócz hiperandrogenizacji, występują inne zaburzenia hormonalne jak np. hiperprolaktynemia.
Wszystkie te czynniki, powodują zaburzenia cyklu miesiączkowego o charakterze oligomenorrhoea(rzadko występujących krwawień) lub wtórnego braku miesiączki.
Tak, jak mówię proszę się nie sugerować moją opinią, podałem tylko możliwe przyczyny. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...