Skocz do zawartości
Forum

Interpretacja wyników krzywej cukrowej kobiety ciężarnej


Gość ag...na

Rekomendowane odpowiedzi

witam,jestem w 29 tygodniu ciąży,w 27 tygodniu robiłam wyniki krzywej cukrowej ,oto one:
GLUKOZA'0' WYNIK 90MG/DL
GLUKOZA '60'WYNIK 183MG/DL
GLUKOZA '120'WYNIK 88MG/DL

MOCZ'60' GLUKOZA OBECNA(+++) ACETON OBECNY(++)
MOCZ'120'GLUKOZA OBECNA(+++) ACETON NB(-)

badanie wykonano 75 g glukozy.Mój lekarz wysłał mnie do diabetologa,ale denerwuję się czekając na wizytę ,moje pytanie brzmi czy takie wyniki są bardzo niepokojące? i o co chodzi z tym cukrem i acetonem w moczu?-lekarz przez to właśnie kieruje mnie do diabetologa.dodam że robiłam aktualne wyniki z moczu i glukozy w nim nie było(ale to był mocz pobrany na czczo po przebudzeniu).
możę powinnam wykonać jakieś badanie idąc do diabetologa ,które mu pomoże ocenić aktualnie mój stan.dodam że czuję się dobrze,jedynie co to często oddaję mocz,ale w ciąży to norma.Mogę powiedzieć jeszcze że moje pierwsze dziecko urodzone 2 lata temu w 38 tygodniu było duże 4380g,miałam robiony w ciąży test i wyszedł ok,ale glukoza 50g a nie 75g tak jak teraz.Curzycy nie było w mojej rodzinie a ja przed ciążą ważyłam 58 kg 170cm wzrostu ,teraz 29 tydzień 71 kg

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podane wyniki glukozy oznaczają, że najprawdopodobniej nie ma Pani cukrzycy. Wprawdzie wynik po 60 minutach jest nieco za wysoki, ale generalnie cukrzycę diagnozuje się w oparciu o wynik po 120 minutach.
A propos glukozy w moczu to z reguły jest taka zależność - jeśli cukier we krwi jest powyżej 180mg/dl to wówczas pojawia się on już w moczu. By ocenić glikozurię nie ma konieczności bycia na czczo - może być to przypadkowa zbiórka moczu. A propos acetonu to jego obecność może być wynikiem odwodnienia (wymioty, gorączka), diety bogatotłuszczowej, niedożywienia lub choroby nerek. Najczęściej jest jednak wynikiem nieprawidłowej diety. Skonsultuj się z lekarzem diabetologiem.

Odnośnik do komentarza

Jestem w 31 tyg. ciąży w 28 tyg. miałam robioną krzywą cukrową o stężeniu 75g glukozy przed wypiciem miałam 83 mg/dl a po wypiciu i pobraniu krwi miałam 144 mg/dl pani doktor dała mi skierowanie do poradni cukrzycowej.Mam powód do zdenerwowania? Jaka jest norma? Prosze jest to dla mnie bardzo ważne

Odnośnik do komentarza

~anjka
Jestem w 31 tyg. ciąży w 28 tyg. miałam robioną krzywą cukrową o stężeniu 75g glukozy przed wypiciem miałam 83 mg/dl a po wypiciu i pobraniu krwi miałam 144 mg/dl pani doktor dała mi skierowanie do poradni cukrzycowej.Mam powód do zdenerwowania? Jaka jest norma? Prosze jest to dla mnie bardzo ważne

Witam!
Podany przez Panią wynik po 2 godzinach wskazuje na cukrzycę ciążową. Norma to bowiem <140mg/dl. Proszę zatem udać się do poradni diabetologicznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...