Skocz do zawartości
Forum

Krostki na twarzy i przybranie na wadze przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość Ma...66

Rekomendowane odpowiedzi

witam.od29 stycznia tego roku zaczęłam uprawiać sex ze swoim chłopakiem-bez zabezpieczenia.miesiąc temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (zostały 3 tabletki do końca opakowania).przed zaczęciem brania tabletek tj.27go lutego miałam robione usg dopochwowe,wyszło ok, nie jest pani w ciąży.dwa dni przed planowaną miesiaczka zrobiłam tes ciążowy wyszedł negatywnie.jak wspomniałam wyżej biorę tebletki antykoncepcyjne i tu właśnie mój problem...mniejwiecej od początku zażywania tabletek mam zmiany na twarzy tj krostki plamki itd,zawroty głowy pojawiły sie po ok dwoch tyg.,przytyłam i sama to widze,tylko że przytyłam w brzuchu(zawsze miałam problem tzw otyłości brzusznej),ale czuję jakoś inaczej tą moja otyłość brzuszną-mam uczucie ciężkości,czasem mam dziwne zachcianki kulinarne,mieszane nastroje,częst mi sie kwaśno odbija czasem nawet z lekkim cofnięciem pokarmu.nie mam problemu z przemianą materii jeśli chodzi o brzuch.nawet kilka dni temu pare znajomych zapytało czy tak przytyłam czy jestem w ciąży?słyszałam kiedyś że biora tabletki antykoncepcyjne i robiąc test ciążowy to to bez sensu,ponieważ tabletki hormonalne działają tak ze test ciążowy moze wyjść pozytywnie nawet jeśli naprawde nie jestem w ciąży.nie wiem co teraz.bo jesli jestem w ciąży to przeciez musze przestać brać tabletki.czy ciąża w moim przypadku jest mozliwa?czy może poprostu mam źle dobrane tabletki?

Odnośnik do komentarza

Jesli bierzesz tabletki regularnie nie pominelas zadnej ani nie bylo nic co mogloby w jakis sposob wplynac na nie, czyli np. wymioty lub biegunka, to nie jestes w ciazy, prawdopodobnie sa to skutki uboczne tabletek mozliwe ze masz zle dobrane tabletki czasem lekarze przepisuja je w ciemno nie robiac przy tym zadnych badan, dlatego powinnas pojsc do lekarza zrobic sobie badanie krwi, hormonow, proby watrobowe ogolnie szereg badan i na tej podstawie lekarz powinien wybrac tabletki odpowiednie dla Ciebie

Odnośnik do komentarza

od tabletek może pogorszyć się cera, można przytyć, można mieć zachcianki i zmiany nastrojów.
Jeśli będzie tak przez następne 2 opakowania to idź do lekarza żeby ci zmienił tabletki na inne. Teraz ci się organizm przyzwyczaja do hormonów i trwa to maksymalnie do końca trzeciego opakowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...