Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca i napady lękowe a nerwica


Gość qawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem ze stresem zaczal sie okolo pol roku temu a objawy mialam takie jak: kolatanie serca, drzenie nóg rąk, napady lekowe,uczucie raz ciepla raz zimna , uczucie kłócia za mostkiem i od tego panika ze zaraz umrę . Lekarz rodzinny powiedział ze to od nerwów ale dal mi skierowanie na TSH-wyszlo ok. Ale ja dla pewnosci chcialam cos konkretniejszego zrobic wiec zrobilam ekg i echo serca wszystko wyszlo ok.Odwiedzialam takze psychiatrę który powiedzial ze to jest od stresu zalecił jakis sport zajecie itp.... Mineło pare miesiecy nie mam kołatania serca ale objawy takie jak: kłócie na całym ciele, tak jakby mi ktoś szpilke wbił,pieczenie, świad,napady lekowe, jeśli coś zaszumi w oknie to mnie zrywa, uczucie słabości,suchośc w gardle, uczucie gorąca na plecach, od czasu do czasu ból pleców w okolicy ledzwiowej szyjnej,kłócie nawet w uszach ale nie jestem pewna bo tez mam alergie byc moze to jest powiazane z alergia . Zazywam zyrtec i tam w sumie na ulotce piszą objawy niepożadane ale nie wydaje mi sie aby to bylo od tego leku. Boję się że to coś powaznego a jak zobaczylam ze to moze byc SM to aż mnie ogarnał lęk ;((Dodam,iż te dolegliwosci wystepuja z przerwami..Sa dni kiedy czuję sie lepiej i sa dni w ktorych czuje sie gorzej.
Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

To nie jest SM te objawy, to wypisz wymaluj nerwica jak się patrzy. Prawdopodobnie lęki są z nerwice a te ukłucia to nerwobóle, mogą pojawiać się okresami w zależności od stopnia osłabienia organizmu np. poprzez stres, nerwy, przemęczenie itp. Wyniki badań masz w normie, więc nie doszukiwałabym się chorób tylko zastanowiła nad podłożem psychicznym, a więc źródłem psychogennym. Często takie objawy są spowodowane czymś, zazwyczaj nie biora się znikąd, może to być stres związany np. z pracą, szkołą, jakimś wydarzeniem, np rozstaniem itp. Jeśli to trwa od pół roku, zastanów się co takiego wydarzyło się pół roku temu czy było coś, co mogło być źródłem tych objawów. Najlepszym rozwiązaniem będzie wyciszenie się, uspokojenie. Zacznij od picia melisy, pamietaj o zdrowej diecie, o odpowiedniej ilości snu. Jesli pojawi się kołatanie serca, lęk czy uczucie gorąca, oddychaj głęboko i licz do dziesieciu rób przerwe i od nowa. Tak sie wyciszaj i uspokajaj. Jesli objawy miną - bedzie to sukces, jesli nie, dobrze by było gdybyś porozmawiał z psychologiem i nauczył się panowania nad stresem i emocjami.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rzeczywiście Twoje objawy mogą sugerować zaburzenia nerwicowe. Na początku zaobserwuj w jakich sytuacjach objawy, o których piszesz się nasilają - może w sytuacji stresowej, a może gdy myślisz o czymś intensywnie. Warto także, abyś zadbała o spokój i wyciszenie się. Pomocne do tego będą techniki relaksacyjne. Skuteczna jest aromaterapia (możesz użyć olejku lawendowego do kąpieli), a także muzykoterapia. Pod poniższym linkiem znajdziesz kilka ćwiczeń relaksacyjnych : Ćwiczenia relaksacyjne.
Jeśli mimo wszystko objawy będą się utrzymywać skonsultuj się z psychologiem.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...