Skocz do zawartości
Forum

Agresja i brak uczuć u syna


Gość pr...28

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.
Mam syna ktory ma 16 lat i niewiem co mam robic. Moj syn jest czesciowo (tak mi sie wydaje) pozbawiony uczuc. Wyraza zlosc,radosc choc oczy jego nie wyrazaja nic ale nie ma potrzeby przytulania sie ,od malego dziecka kiedy dostal buzi w policzek zawsze sie wycieral nie lubi kiedy robi mu sie zdjecia i co mnie przeraza nie ma ciezkiego sumienia nigdy nie zaluje czegos co zrobi zle.Jesli zrobi cos zlego na pytanieczy nie jest ci wstyd odpowiada zawsze nie nie wzrusza go gdy np. ja placze nie umie zawierac znajomosci,do jakiejkolwiek szkoly by nie poszedl zawsze po jakims czasie twierdzi ze jest mobingowany. Dzieci w jego wieku okreslaja go jako dziwny. Musze dodac ze jestem po rozwodzie i pare miesiecy temu syn poszedl mieszkac do taty,co bardzo mnie uderzylo ze jemu bylo obojetne czy bedzie mieszkal tam czy tu on nie potrafi sie bardziej z nikim emocjonalnie zwiazac. A co najgorsze zawsze sam ze soba rozmawia na poczatku jak byl maly to myslalam ze sie poprostu bawi ale teraz mnie to niepokoi.Potrafi robiac zadanie domowe mowiacmowilem ci ze masz to tak zrobic a nie innaczej na moje pytania z kim rozmawia reaguje usmiechem i mowi ze z nikim. Podczas klotni z siostra potrafi powiedziec takie rzeczy ze wezmie noz i wbije jej w plecy ze ja udusi itp. niewiem czy zglosic sie z nim do jakiegos psychologa czy jest to poprostu dorastanie. z gory dziekuje za odpowiedz Joanna

Odnośnik do komentarza

Nie sądzę, że jest to dorastanie, bo jak sama piszesz, to nie trwa od wczoraj tylko od zawsze syn taki był, od dziecka był gdzies z boku. Powinnaś zgłosić się z synem do psychologa być może ma zespół aspergera albo wcześniej nie wykryty autyzm bo te objawy na to mogą wskazywać. Dlatego zdecydowanie powinnas się udać z synem do psychologa, który zbada syna postawi diagnozę i zdecyduje czy zaleca psychoterapię z psychologiem czy może będzie sugerował leczenie u psychiatry. Groźby wcale nie są zabawne, bo jeśli syn z kimś rozmawia, może się okazać, że słyszy, że ktoś do niego coś mówi, że będzie to forma schizofrenii i kiedys uslyszy że faktycznie ma wziąć nóż i kogoś zabić. Wydaje mi się, że nie dopuszczasz do siebie mysli ze cos moze byc nie tak, ale sama widzisz ze Twoj syn ma problem natury psychologicznej i socjologicznej jesli chodzi o relacje miedzyludzkie. Kochasz go wiec zapewnij mu opieke psychologa bo wg mnie naprawde jej potrzebuje.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam

Zastanawia mnie czy miała Pani wcześniej sygnały ze szkoły lub z przedszkola o dziwnym zachowaniu syna?
Może on ten sposób odreagowywać rozwód, a wcześniej niekorzystną atmosferę w domu. Może to być również poważniejsze zaburzenie. Warto spróbować zrozumieć wraz ze specjalistą co się dzieje z synem, gdyż sposób w jaki demonstruje na zewnątrz swoje trudności jest wyraźnym sygnałem"potrzebuje pomocy, uwagi".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...