Skocz do zawartości
Forum

Wzdęcia i duży brzuch po jedzeniu


Gość Paulina198625

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wiolcia563

Witam. Mam na imię Wiola i mam 20 lat. Jestem dokładnie pół roku po porodzie. Mój brzuch wygląda jakbym była przynajmniej w 5 miesiącu ciąży, często ludzie myślą, że jestem w ciąży. Nie jest to skóra po porodzie lecz twardy brzuszek.Kiedy się zegnę nie robi się na nim żadna fałdka jak na nadmiarze skóry. Od porodu przytyłam już 10 kg. Ostatnio znajoma powiedziała, że nie wyglądam na grubszą, ale spuchniętą. Cały czas myślałam, że brzuch został taki po porodzie gdyż wcześniej ważyłam zaledwie 49 kg a w ciąży przytyłam 25. Lecz zmartwiła mnie opinia koleżanki o tej opuchliźnie. Mój lekarz rodzinny powiedział, że nie jest konieczne żadne badanie chodź nawet nie dotknął brzucha. A ja mam jednak obawy. Po ciąży miałam zrobiony zastrzyk antykoncepcyjny. Czy to może być jakaś choroba?? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość marioooooooooo

Cześć

Mój problem polega na tym, że po zjedzeniu czegoś (nawet w małej ilości) mam brzuch jak bym pił z 50 lat piwo :D Cwiczę codziennie żeby trzymać "linię" ale to nie pomaga bo wystarczy, że coś zjem i wyglądam grubo... Rano mam płaski brzuch. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza

Moze to byc refluks zoladkowo-przelykowy i w tym przypadku usg moze nic nie wykazac. Trzeba zrobic gastroskopie,zeby mozna bylo cokolwiek powiedziec o problemach zoladkowych. Usg pokaze Ci tylko czy watroba,trzustka itd sa prawidlowej wielkosci i czy nie ma niczego niepokojacego,a do zoladka niestety trzeba zagladnąc zeby moc cos stwierdzic.

Odnośnik do komentarza

~marioooooooooo
Cześć

Mój problem polega na tym, że po zjedzeniu czegoś (nawet w małej ilości) mam brzuch jak bym pił z 50 lat piwo :D Cwiczę codziennie żeby trzymać "linię" ale to nie pomaga bo wystarczy, że coś zjem i wyglądam grubo... Rano mam płaski brzuch. O co chodzi?

Witam!
Wzdęcia mogą mieć wiele przyczyn. Niektóre z nich to zaparcia, dyspepsja czynnościowa, zespół jelita drażliwego, czy infekcja jelita cienkiego. Objawy wynikają często z niewłaściwej diety. Nie można wykluczyć innych przyczyn dolegliwości. Powinien Pan udać się do lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu diagnostyki zaleci odpowiednią terapię lub wystawi skierowanie do specjalisty gastroenterologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...