Skocz do zawartości
Forum

Wymioty żółcią po alkoholu i bóle głowy


Gość ju....z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

mam pytanie w związku z obajwami, ktore zauwazyłam w ostanim czasie, jesli wypiję alkohol. Po wypiciu kilku kieliszków wodki/ 2 piw na drugi dzień wymiotuję tylko żólcią, jesli coś wypiję od razu (żeby się nie doowdnić, np. wodę/herbatę)to zwymiotuję. Poza tym mdleję, mam drgawki i na kilka minut tracę przytomnośc - to nie są obajwy kaca, boje się że to coś poważnego. Kilka razy po wypicu alkoholu w nieduzych ilościach zdazało mi sie w nastepnym dniu tracic przytomność na krotką chwilę.Oczywiscie teraz nie pije już alkoholu, ale boje się ze te objawy moga wskazywac na powazny problem. W osttanim czasie zauważyłam tez ze moje wlosy sa suche jaknigdy, skóra jest przesuszona, pomimo tego, ze uzywam codziennie bardzo dobrych drogich kosmetykow nawilzajacych.
Pojawiają się również niekiedy drętwienia palców w lewej ręce. (byc moze jest to spowodowane tym, ze reke czesto opieram na łokciu), ale niekiedy odczuwam rózniez mrowienie i dretwienie palcow o stóp..
Po wstaniu z łózka rano często miewam bóle głowy.
W ostatnich tygodniach po spozyciu posiłku musiałam robic sobie zawsze drzemkę, gdyz zmęczenie nie pozwalalo mi normalnie funkcjonowac.
Mam nadzieję, że te objawy nie wskazują na groźną chorobę, a jeśli tak proszę powiedzieć, ajkie badania powinnam zrobić do jakiego specjalisty się udać, Będę wdzieczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane objawy są dość mało charakterystyczne i nie wskazują na żadne konkretne schorzenie. Zdecydowanie jednak wskazana byłaby podstawowa diagnostyka laboratoryjna. Proszę w tym celu skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią i wypisze skierowania. A propos alkoholu to są to objawy, które występują zazwyczaj po wypiciu bardzo dużej ilości alkoholu. Tak naprawdę najlepszym postępowaniem byłaby abstynencja.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam takie same objawy tylko, że mnie głowa boli na drugi dzień po wypiciu dwóch łyków piwa, a 3 tygodnie temu po jednym piwie na drugi dzień ledwie wstałem a w pracy wymiotowałem tylko żółcią jak kot. 10 lat temu miałem takie objawy po alkoholu ale po wypiciu 8 piw i dwóch flaszek na trzech. ludzie ratujcie co to może być?
Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

A ile Ty pijesz , jak dług i jak często. To są typowe objawy nadużywania alkoholu. Organizm jest odwodniony , pozbawiony witamin i mikroelementów. Masz suchą skórę z powodu odwodnienia. Jeżeli chcesz się doprowadzić do porządku , to przestań pić alkohol. Wypijaj co najmniej 1,5 l wody mineralnej dziennie , pij soki owocowo-warzywne. Bierz witaminę B compleks, witaminę C oraz magnez , w większych ilościach niż zalecane dzienne spożycie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...