Skocz do zawartości
Forum

Nieregularny okres po karmieniu piersią


Gość sa...za

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 22 lata. Jestem matką 19 miesięcznego dziecka. Synka karmiłam przez rok piersią. 3 miesiące po porodzie dostałam pierwszy okres. W czasie gdy karmiłam piersią okresy były regularne. Jednakże gdy odstawiłam synka od piersi zaczęły się problemy i trwają do teraz (7 miesięcy). Teraz okresy mam bardzo nieregularne każdy cykl jest inny 28, 35, 20 dni - bardzo różnie. Dwa razy zdarzyło mi się że w że w ogóle okresu nie dostałam. W sensie 1 miesiąc okres się pojawił, 2. nie było, 3. znowu był okres, 4. miesiąca znowu go nie było. Nie stosuję tabletek antykoncepcyjnych. Z mężem zabezpieczamy się prezerwatywą. Robiłam test ciążowy - w ciąży nie jestem. Miesiąc po odstawieniu synka od piersi wróciłam na studia zaoczne. W ciągu tygodnia zajmuj się synkiem i dorabiam sobie w wolnych chwilach pracami komputerowymi. Odżywiam się zdrowo, nie zażywam używek. Codziennie spaceruję z synkiem na dworze. Fakt czasem nie dosypiam - ale to w momentach, gdy na studia mam dużo nauki - raczej okres przed sesją . Nie wiem co robić. Boję się, że jak pójdę do ginekologa to bez badań przepisze mi hormony - a wolałabym tego uniknąć. Jestem przeciwniczką podawania tak poważnych leków młodym osobom i gdy nie jest to ostateczność. Jednakże znając moją lekarkę jest to bardzo prawdopodobne. Co robić? Czy mogę ten fakt zrzucić na zimowa aurę przeziębień, luty/marzec - grypy żołądkowej. A teraz przesilenia wiosennego? Cz to może mieć aż tak wielki wpływ na mój organizm? Fakt przeziębienie kilka razy mnie brało - ale góra 2 dni gorączki i przechodził bez poważniejszych objawów - antybiotyków nie musiałam brać. Co robić? Co może być powodem? Jest jakaś granica czasowa, do której okres powinien mi się uregulować po laktacji?

Odnośnik do komentarza

Witam!
U kobiet, które nie karmią piersią, pierwsza miesiączka pojawia się zazwyczaj 6 do 8 tygodni po porodzie. U kobiet regularnie karmiących pierwsza miesiączka może się pojawić dopiero po zakończeniu karmienia, a więc nawet kilkanaście miesięcy po porodzie. Czas ten jest jednak bardzo zróżnicowany – równie dobrze pierwsza miesiączka może pojawić się wcześniej, jeszcze przed zakończeniem karmienia. Im później pojawia się pierwsza miesiączka tym późniejsze miesiączkowania są bardziej regularne. Mogą jednak pojawiać się pewne rozbieżności w czasie jak i intensywności krwawienia i jest to sprawa indywidualna. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

MAM problem mialam otatnio miesiaczke 30.12 do 4 stycznia i karmilam piersia przy karmieniu okres byl regularny i nieregularny. gdy skonczylam karmic pieria to i okres mi sie spoznia a nie wspolzylam z mezem CO robic czy to normalne ??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...