Skocz do zawartości
Forum

Jedna pierś jest większa od drugiej o trzy rozmiary


Gość jo...95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od zawsze mialam lewa piers wieksza ale od 3 miesiecy jest coraz gorzej jest nawet wieksza o trzy rozmiary na dodatek czesto mnie szczypie i mam uczucie takiego goracego pieczenia bylam u lekarza prosilam o jakies badanie ale niestesty mieszkam w uk i lekarz polecilam mi paracetamol nie wiem co robic dalej.Z gory dziekuje za pomoc.Nie biore zadnych lekarstw mam implanta moze to jakos podpowie

Odnośnik do komentarza

Witam!
Nagłe powiększenie obwodu piersi zdecydowanie jest objawem niepokojącym. Tym bardziej jeśli towarzyszą temu objawy dodatkowe (pieczenie, uczucie gorąca). Zdecydowanie powinnaś mieć wykonaną diagnostykę obrazową, czyli badanie USG. Skonsultuj się zatem z lekarzem ginekologiem, lub wykonaj badanie na własną rękę. Stanowczo nie bagatelizuj problemu.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Piersi większości kobiet nie są idealnie symetryczne. Różnią się one kształtem i wielkością. Asymetria piersi może być cechą wrodzoną i występować np. w zespole Polanda, ale wówczas obserwowany jest cały wachlarz wad: jednostronna hipoplazja lub aplazja mięśni klatki piersiowej, piersi i brodawki sutkowej, krótkopalczastość i zrosty palców.
Asymetria piersi nie zwiększa prawdopodobieństwa raka piersi. Ryzyko raka piersi jest mniejsze u Pani, ponieważ cecha ta występuje od urodzenia. Mimo wszystko dla pewności, powinna sobie Pani wykonać USG piersi.
Istnieją różne metody operacyjne korygowania tej wady. Jedną z nich jest np. korekcja wkładką silikonową. Operacje te niestety dosyć często nie są refundowane przez NFZ i dosyć kosztowne.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość leczenie w uk

Ja nie wiem co wy macie do paracetamolu. A w Polsce jak chorujesz to co bierzesz? Zapewne gripeks. A co to jest? Paracetamol i witamina C tylko kosztuje sporo drozej a po co przeplacac. Ja przy pierwszej wizycie u lekarza ogolnego w UK dostalam pochodna morfiny bo jak ktos powaznie choruje to dadza bez zadnego problemu. Poza tym badania tez bez problemu robia tylko czasem trzeba sie wybrac dwa, trzy razy z tym samym i powiedziec ze objawy sie utrzymuja.Wtedy dostaje sie skierowanie na badania a jesli cos wyjdzie nie tak w badaniach to kieruja do specjalisty. To sa naprawde dobrzy specjalisci pod warunkiem ze chodzisz do angielskich lekarzy a nie obcokrajowców. Zycze dozo zdrowia :)

Odnośnik do komentarza

Mam asymetrię piersi.Lewa pierś jest większa od prawej o jakieś 2 numery conajmniej.Nie muszę chyba opisywać jakim dyskomfortem to dla mnie jest?Jestem kobietą po trzydziestce,z tym problemem borykam się od 13 roku życia,cyli od samego początku okresu dojrzewania.Właściwie nie czuję się do końca z tego powodu kobietą...Moje pytanie brzmi co mogę zrobić w związku z tym?Nie mam tak dużych finansów by zoperować się za pieniądze z własnej kieszeni,czy mogę ubiegać się o zabieg na koszt NFZ,albo liczyć na jakieś dofinansowanie?Szukałam w internecie jakichkolwiek artykułów,ale nie ma ich zbyt wiele bądź są niejasne.Raczej nie mam zespołu Polanda.asymetria tyczy się tylko piersi.Będę wdzięczna za rzetelne wskazówki,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jedną większą pierś to ma prawie każda kobieta,dobrze jak nie rzuca się w oczy,ale jak dwa numery to faktycznie duży dyskomfort,
jak nie operacja ,to pozostaje nosić stanik wg większej piersi a w drugą wszyć wkładki
,ale ,że przez to nie czujesz się jak kobieta to już jest dla mnie niezrozumiałe.

NFZ refunduje operacje plastyczna tylko jeśli taka jest wymagana ze względów zdrowotnych.
"Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) zapłaci za operację plastyczną zmniejszenia piersi, kiedy konieczność takiego zabiegu stwierdzi ortopeda, neurolog, czy dermatolog. Skierowanie na operację plastyczną może wydać również psychiatra w przypadku dużego dyskomfortu psychicznego pacjentki."
U Ciebie pozostaje postarać się o takie skierowanie od psychiatry.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

nie przypuszczałam,że skierowanie można dostać od psychiatry,dziękuję ka-wa za informację.Nie czuję się w pełni kobietą,choćby z tego względu że mam bardzo silne zahamowania w łózku.Wstydzę się pokazać mężczyznie całkiem nago,a co za tym idzie nie mogę czuć się swobodnie i w pełni korzystać z seksu,rownież mężczyzna któremu nie mogę pozwolić na oglądanie mnie w pełnym negliżu odbiera zbliżenie jako niekompletne.Ta wada naprawdę okropnie wygląda.Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...