Skocz do zawartości
Forum

Implant antykoncepcyjny


Gość 20latka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Mam 20 lat i od 2 lat współżyje ze swoim chłopakiem. Obecnie zamieszkaliśmy razem i często uprawiamy seks. Dziennie 2 razy albo i czasami więcej. Ponieważ tabletki drogo wychodzą zresztą tak samo jak i prezerwatywy zaczęłam zastanawiać się nad implantem antykoncepcyjnym. Co sądzicie o nim, może któraś go używała? Jakie są wasze opinie?

Odnośnik do komentarza

Z tego co mi wiadomo to implanty są jeszcze niedostępne w Polsce.

tabletki drogo wychodzą? zależy jakie
mi akurat podpasowały te refundowane tyle że z II generacji wychodzi 8zł za 3miesiące hehe. Takie mi ginekolog dobrał i trafił i 10tkę, bo nie czuje, że je biorę. Nie tyję, libido mi się podniosło i dobrze się czuję.

A fakt prezerwatywy są dość drogie pamiętam że wychodziło nam około 40-50zł na miesiąć - durex lub unimil.

Odnośnik do komentarza

jeszcze są zastrzyki antykoncpecyjne. Jeden działa przez 3 miesiące. Działa zaraz po wstrzyknięciu. Drogie nie są koszt takiego zastrzyku to około 30-40zł. Lecz trochę trudno znaleźć lekarza, który je poleca i wypisuje na nie recepty. Zazwyczaj wszyscy mówią że to bardzo szkodliwe, zanika po nich okres, i jak cię dorwie jakiś skutek uboczny to musisz się z nim męczyć całe 3 miesiące a tabletki czy plastry można przestać brać prawie w każdej chwili jak dzieje się coś nie tak. Wyobraź sobie że będziesz tyć przez 3miesiące albo będziesz miała migreny czy nudności. A właśnie zaletą implantu jest to że można go wyjąć jak coś jest nie tak oczewiście nie samemu musi to zrobić lekarz.

Sama czekam aż implanty będa dostępne u nas bo bym się skusiła.

Odnośnik do komentarza

udało mi się wyczytać że w polsce można jednak sobie taki implant założyć lecz bardzo trudno go dostać i kosztuje jakieś 600-800zł i plus trzeba go jeszcze wczepić a żaden prywatny za darmo ci tego nie zrobi. Bo państwowo to takiego implantu nie dostaniesz - tylko u dobrych prywaciarzy.
3lata 800zł = 22zł miesiąc. Za te pieniądze jest także duży wybór tabletek. Nie wszystkie kosztują 40zł.
W Anglii podobno za darmo jest dostepny implant ale czy to plotki czy nie to nie wiem bo te wszystkie informacje to z internetu.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Implanty antykoncepcyjne dostępne są niestety tylko w dobrych gabinetach ginekologicznych i przychodniach planowania rodziny. Muszą być one zakładane przez lekarza i wykwalifikowaną pielęgniarkę.Cena ok.900 zl w Polsce.W UK za darmo.
Główne wady implantu to:
-zakłócenie regularności krwawień,
-zabieg chirurgiczny, który może przerażać, ale jest on prowadzony w znieczuleniu;)
Implant hamuje jajeczkowanie na 2,5 roku, natomiast zapewnia antykoncepcję na ok. 3 lata. Miesięczny koszt terapii wychodzi około 27-35 złotych. No chyba, że wcześniej będzie konieczne przerwanie i wyciągnięcie implantu z powodu np. zajścia w ciąże, czy objawów niepożądanych.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...