Skocz do zawartości
Forum

Plamki krwi po stosunku a ciąża


Gość zmartwiona12345

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwiona12345

Witam, kochaliśmy się z partnerem w ostatnim z dni płodnych. Nie prowadzę wnikliwego monitoringu swojego cyklu ale próbuję się w ten sposób pocieszać. W pewnym momencie (przed wytryskiem) prezerwatywa zsunęła się i jej czubek został we mnie. Partner bardzo uważnie nałożył ją ponownie. Następnego dnia wieczorem dostrzegłam na swojej bieliźnie ślad krwi. Martwię się, że mogło dojść do niechcianej ciąży. Naczytałam się różnych pseudoźródeł i obawiam się, że ta krew to pierwsze oznaki. Dodam, że kochamy się od niedawna i czasem nadal mnie "pobolewa".

Odnośnik do komentarza
Gość zmartwiona1234

Dzięki Wam już mi dużo lepiej. Poczekam do dnia spodziewanej miesiączki i jak nie przyjdzie zrobimy test. Myślę, że aż tak płodna nie jestem i z powietrza ta ciąża by się nie wzięła, aczkolwiek minimalne szanse są. Poczytałam trochę forum i wychodzi na to, że takie plamienia dzień po to częsta sprawa.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią,

Proponuję udać się do ginekologa, ponieważ od momentu zapłodnienia do momentu zagnieżdżenia się zapłodnionej komórki jajowej mija zazwyczaj od 9 do 12 dni, wtedy też może pojawić się krwawienie implantacyjne po ok. 7-12 dniach. Związane jest ono z procesem zagnieżdżenia się blastocysty w ciążowo zmienionej, przekrwionej i rozpulchnionej błonie śluzowej macicy. Pomimo faktu,
że krwawienie implantacyjne jak i brudzenie związane z przygotowaniem szyjki do porodu jest objawem fizjologicznym, zawsze wymaga ono dokładnej weryfikacji przez lekarza.
Myślę, że u Pani nie wystąpiło to krwawienie, może być ono objawem poważnych schorzeń m.in.:
- chorób przenoszonych drogą płciową,
- nowotworu narządów rodnych,
- schorzeń tarczycy.
Dlatego radziłbym odwiedzić ginekologa i upewnić się czy wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Gość zmartwiona1234

Panie doktorze,
serdecznie dziękuję za odpowiedź! O krwawieniu implantacyjnym czytałam od tamtego czasu mnóstwo i wiem, że moje plamienie nie miało z nim zbyt wiele wspólnego :) Studiowanie różnych ginekologicznych źródeł i pomoc uzyskana tutaj na forum pozwoliły mi się uspokoić. Kilka dni temu zrobiłam test ciążowy (z apteki) i chociaż zdawałam sobie sprawę, że wynik może być fałszywie negatywny(za wcześnie na test) to dodatkowo dodał mi otuchy. Dziś dostałam miesiączkę, dzień po terminie, ale to małe opóźnienie jest spowodowane raczej tym całym niepotrzebnym stresem.
Ta historia zachęciła mnie do wnikliwszego monitorowania swojego cyklu i pogłębianiu podstawowej wiedzy na temat ciała kobiety. W przyszłości będziemy ostrożniejsi.
Zastanawiam się nad wizytą u ginekologa, byłoby to moje pierwsze prawdziwe badanie. Wcześniej w gabinecie ginekologicznym lekarz decydował się tylko na USG.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...