Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha i czerwone plamy na brzuchu u noworodka


Gość Bejbs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mój syn ma niecały miesiąc. ale jest to tragiczny miesiąc i jestem na ostatku sił psychicznych i fizycznych. Mój syn całym nocami płacze, jak zaśnie na 2-3 godziny to jest góra, do tego zwja się z bólu, prezy i napina. Moja mama mówi że to kolka, ale z tego co czytałam to na kolkę mi to nie wygląda, bo on nie dość że się napina, i widać jak go boli to dostaje taki plam czerwonych na brzuszku i nogach. Nie wiem co to. Pediatra mówi żeby poczkeać bo może mały musi się do mojego mleka przyzwyczaić. Ale ja już nie mogę się patrzeć. Co to moze być? Nie jem juz prawie nic bo cały czas mam wrażenie że to przez to ze coś zjadłam. co robić?

Odnośnik do komentarza

Witam,

Ciężko mi Ci coś doradzić nie oglądając i nie badając dziecka. Być może wysypka związana jest z alergią na mleko lub inną chorobą.
Kolki najczęściej występują u dzieci pod koniec 2-3 tygodnia życia i kończą się w 3-6 miesiącu życia.
Trudno jest jednoznacznie ustalić przyczynę występowania kolek. Na pewno jest ich kilka m.in.: słabo rozwinięty układ pokarmowy, nietolerancja laktozy, alergie pokarmowe itd.
Myślę, że powinnaś udać się do jakiegoś innego pediatry. Oceni on charakter wysypki a także udzieli Ci rady co zrobić by zmniejszyć częstotliwość występowania kolek u dzieci. Przepisze także preparaty łagodzące dolegliwości, jeżeli się one już pojawią.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...