Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie przy jedzeniu na tle nerwowym


Gość fatvsskinny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fatvsskinny

Historia mojej batalii z własną sylwetką jest dość długa i uciążliwa do wspominania.
w telegraficznym skrócie: Trzy lata temu ważyłam 80 kg przy wzroście 165cm. W rok udało mi się, dodam tylko że bez żadnej konkretnej diety czy ćwiczeń, schudnąć do 52kg. Kluczem do sukcesu okazała się miłość. moje dodatkowe kilogramy sprzężone są z niepowodzeniami w moim życiu. Po prostu zażerałam smutki przed telewizorem.
Tak wiec nowy związek dał motywacje i silę żeby zwalczyć nadprogramowy bagaż.
Jednak jak to w życiu i miłości bywa, do dobrego sie człowiek szybko przyzwyczaja.
Dziś ponownie waże 61 kg. i nie ukrywam, że coraz ciężej mi z tym nie tylko na wadze, ale i w głowie.
mój ukochany niestety, albo stety nie motywuje mnie kompletnie do ponownego zrzucenia wagi., gdyż jego zdaniem i tak jestem piękna.

Podsumowując... do wakacji, tj do lipca chce osiągnąć ponownie wagę 53-54 kg.i ujędrnić ciało.
nie potrafię się sama za to zabrać. kompletnie nie wychodzi mi planowanie długoterminowych diet i ćwiczeń.

Może ma ktoś jakiś skuteczny i sprawdzony plan działania?

jestem zdolna do poświęceń ;D

Odnośnik do komentarza

Musisz przestać zajadać swoje problemy, znaleźć inny mechanizm radzenia sobie ze stresem. W innym przypadku będzie Ci bardzo trudno ci cokolwiek zrobić.
Postaraj się zacząć jeść regularnie, co 2-3 godziny, nie duże posiłki. To wyreguluje Twój metabolizm a także przyzwyczai się do regularnych dostaw posiłków i nie będzie magazynował ,,na złe czasy". Staraj się utrzymać swoją dietę na poziomie 1300-1400 kcal. Taka ilość kalorii sprawi że nie będziesz chodzić głodna. Pamiętaj tylko, że nie wolno Ci podjadać między posiłkami. Podziel posiłki na 5-6 małych tak aby nie czuć się głodną. Kolacja powinna być jedzona na 3 godziny przed snem. Unikaj potrwa smażonych lub takich podczas przygotowania, których użyto dużo tłuszczu. Mniej kaloryczne są potrawy gotowane, duszone we własnym osie czy pieczone. Jedz dużo warzyw, są mało kaloryczne i zwierają błonnik i witaminy. Owoce i soki owocowe jedz (czy pij) 2-3 razy dziennie, nie więcej, ponieważ zawierają one dość sporo cukru a soki owocowe są często dosładzane. Zamiast ziemniaków możesz jeść kasze, brązowy ryż, a jeśli bardzo lubisz ziemniaki i nie wyobrażasz sobie życia bez nich to jedz je bez masła, czy tłuszczu. Do picia wybieraj napoje niesłodzone czyli wodę mineralną, napary herbat zielonych, białych czy czerwonych. Uważaj na smakową wodę mineralną, która ma często w swoim składzie tyle cukru co zwykłe kolorowe napoje.
Oczywiście unikaj słodyczy, ciast, fast foodów i wysokokalorycznych przekąsek.
Co do ćwiczeń. To tu masz pełną dowolność, ważne by ćwiczyć codziennie i starać się być jak najbardziej aktywną w ciągu dnia. Dobrym sposobem jest przestawienie się z samochodu czy autobusu na rower albo spacery. nie dość że dbamy o środowisko naturalne to jeszcze rzeźbimy naszą sylwetkę. Możesz również zapisać się na zajęcia w klubach fitnessu albo na basen. Jeśli nie lubisz tego typu miejsc to ćwicz w domu. Poświęć temu co najmniej godzinę. Taki trening powinien składać się z rozgrzewki ( około 5 minut), ćwiczeń właściwych ( około 45 minut) i ćwiczeń rozciągających ( 10 minut). Na rozgrzewkę możesz wybrać bieg w miejscu, pajacyki, kręcenie hula hopem czy skakanie na skakance. Na część właściwą możesz wykonywać ćwiczenia na te części ciała które chcesz poprawić. Na koniec zrób ćwiczenia rozciągające co zapobiegnie kontuzjom i zakwasom. Poniżej przedstawiam Ci kilka typów ćwiczeń, które możesz wykonywać w domu:
1. Ćwiczenia abt w domu
2. Aerobik w domu
3. Trening kardio w domu

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...