Skocz do zawartości
Forum

Duszności i bezdech przy zasypianiu


Gość Król Lew

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Król Lew

Mam 23 lata jestem mężczyzną i mam problem.
Wieczorem gdy już leze i zasypiam, kiedy juz powoli zapadam w sen nagle łapie mnie duszność jakby mi brakowąło powietrza. Pare razy zdarzyło mi się, że złapał mnie bezdech jakbym nie mógł nabrac powietrza jakby coś się zablokowało. Bardzo sie przestraszyłem, poszłem do lekarza i miałem robione ekg ale nic nie wykazało. Zastanawiam się co to może być to się dzieje co 2-3 dni jakbym nie mógł oddychac i tylko podczas zasypiania.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Bezdech senny zazwyczaj związany jest w przejściem w fazę głębokiego snu, kiedy rozluźniają się mięśnie i zazwyczaj jest związany z zablokowaniem przepływu przez drogi oddechowe (zapadanie gardła, krtani). Przede wszystkim występuje u osób w średnim i starszym wieku, często u osób z nadwagą lub otyłością.

Myślę, że warto byłoby gdyby udał się Pan do lekarza rodzinnego i opowiedział o dolegliwościach. Lekarz zbada Pana, oceni czy istnieją czynniki ryzyka występowania bezdechu i w razie konieczności skieruje na badania lub do specjalisty (laryngologa, lekarza chorób płuc).

Jeżeli wykluczone zostaną choroby powodujące bezdech, warto zastanowić się nad ewentualną przyczyną psychogenną (np. stres, nerwica itp).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,
Mogę jedynie troszkę uzupełnić wypowiedź pani Doktor o szczegóły techniczne.
Procedura diagnostyczna w bezdechu sennym, jeżeli taki u Pana występuje, jest refundowana przez NFZ. Niektóre zabiegi laryngologiczne są refundowane w pełni, niektóre nie. Także leczenie za pomocą aparatów CPAP jest częściowo refundowane.
Na przeszkodzie często stoją jednak kolejki. Oczywiście szybsza jest droga prywatna. Oznacz to koszt dwóch etapów diagnostycznych: poligrafii oraz ustalania ciśnień w aparatach CPS. Każdy z nich jest dostępny na rynku za około 300-400 złotych.
Pomimo prywatnej drogi sam sprzęt CPAP jest refundowany tak samo jak idąc drogą "na NFZ"
Powodzenia,

......
Po więcej tradycyjnie zapraszam na bezdech.net

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...