Skocz do zawartości
Forum

Derealizacja


Gość kariooka

Rekomendowane odpowiedzi

to czy się tyje nie powinno Cię interesować bo najważniejsze żebyś sie wyleczyła, wagę zawsze potem można zrzucić. To ile będziesz się leczyć to zależy od tego jak szybko bedziesz robiła postępy, jak poradzisz sobie z terapią, jak będzie przebiegała współpraca pomiędzy tobą a lekarzem.

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Długość leczenia zależy od tego, czy depersonalizacja u Ciebie występuje jako wyizolowany symptom, czy raczej wchodzi w skład jakiejś choroby. Po drugie, zależy także od Twojej podatności na leki, a także od tego na jakim podłożu derealizacja rozwinęła się u Ciebie.
Nie martw się i bądź dobrej myśli, bo farmakoterapia i/lub psychoterapia dają dobre efekty.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Trudno powiedzieć jednoznacznie jak długo się to leczy, myślę, że u jednych od kilku tygodni do kilku miesięcy, zależy jeszcze jaka forma leczenia zostanie wdrożona w Twoim przypadku. Napisałaś, że idziesz do lekarza, pewnie masz na myśli lekarza psychiatrę. Lekarz dokładnie Cię zbada i zaproponuje najodpowiedniejszą dla Ciebie metodę leczenia. Myślę, że będzie to psychoterapia i leki, wówczas gdy sama terapia nie będzie przynosiła takich efektów, jakich się oczekuje. Połączenie psychoterapii i leków jest naprawdę skuteczne, więc myślę, że taki duet na pewno w pełni Ci pomoże uporać się z tym stanem. Czy od leków się tyje - różnie bywa. Niektóre leki antydepresyjne, mogą powodować tycie. Nie wiem jakie Ty leki dostaniesz i czy w ogóle dostaniesz, nie wiadomo jak zareaguje organizm. Jednym ze skutków ubocznych może być tycie, więc jeśli tak się stanie powiedz o tym lekarzowi, może zmieni dawkę lub da inny lek. To jest tycie nie z nadmiaru jedzenia, ale z leków, więc nawet jesli przytyjesz, to po ich odstawieniu, prawdopodobnie schudniesz. Mam jednak nadzieje ze nie dostaniesz leków, a jak już to na tyle delikatne, ze nie zauwazysz zadnych zmian podczas zazywania.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...